На честь видатного конструктора

14 вересня в Державному політехнічному музеї при НТУУ “КПІ” відбулися наукові читання з циклу “Видатні конструктори України”, присвячені видатному українському конструктору-суднобудівнику Олександру Борисовичу Байбакову. У читаннях взяли участь викладачі та науковці, а також колеги, вихованці та послідовники О.Б.Байбакова: колишній начальник ЦКБ “Шхуна” М.О.Якшин, колишній головний інженер ЦКБ “Шхуна” Ю.В.Чвертко, колишній головний конструктор ЦКБ “Шхуна” Б.М.Сичов, колишні начальники відділів ЦКБ “Шхуна” В.В.Гнезділов та Ю.П.Плешканівський, колишній головний конструктор проекту М.М.Олесов.

О.Б.Байбаков народився 12 вересня 1907 року на Київщині. У 1924 році закінчив Київську електропрофшколу. З 1928 року почав працювати креслярем на заводі “Ленінська кузня”, а після закінчення в 1931 році Київського індустріального інституту – конструктором. Згодом став головним конструктором заводу. Під керівництвом О.Б.Байбакова були спроектовані й побудовані вантажні, пасажирські та вантажно-пасажирські судна, баржі, буксири і плавмайстерні, мінні загороджувачі та монітори.

Колеги О.Б.Байбакова виступили з доповідями про життєвий та творчий шлях конструктора, його внесок у створення української школи проектування та будівництва середньотонажних та технічних суден. Головний конструктор ЦКБ “Шхуна” В.В.Романовський розповів про сучасний стан проектування середньотонажних річкових та морських суден різного призначення. Спогади доньки О.Б.Байбакова Н.О.Подчашинської прочитав його онук студент нашого університету Олег Подчашинський. До читань було розгорнуто виставку макетів кораблів, розроблених конструкторським бюро, яке очолював О.Б.Байбаков.

Oct 8, 2007 || Автор: Інф. “КП”