Ви є тут

Гріффен Леонід Олександрович. Вітаємо!


Гріффен Леонід Олександрович

Леоніду Олександровичу Гріффену – 70! 23 вересня 2005 року виповнилось 70 років з дня народження директора Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ” академіка Академії інженерних наук України та Академії інженерних наук Російської Федерації, доктора технічних наук, професора Леоніда Олександровича Гріффена.

Л.О.Гріффен закінчив електротехнічний факультет КПІ в 1958 році. Розпочав трудову діяльність інженером на Краматорській ТЕЦ Донбасенерго.

У 1961 році вступив до аспірантури KПI. Після закінчення аспірантури працював викладачем КПІ. У 1966 році захистив кандидатську дисертацію. У 1967 році перейшов на роботу в НДІ. З 1980 р. працював старшим науковим співробітником, зав. лабораторією Інституту проблем матеріалознавства. У 1996 році захистив докторську дисертацію в галузі електронагріву. Автор понад 200 наукових праць та винаходів.

Леонід Олександрович ГріффенКрім роботи в галузі техніки, серйозно вивчав філософію. Опублікував багато філософських статей та три монографії в галузі суспільствознавства.

У 2001 році Л.О.Гріффен обійняв посаду директора Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”. Будучи людиною, яка гармонійно поєднала технічні й гуманітарні знання, він добився суттєвої активізації наукової роботи в музеї. Під його керівництвом ДПМ при НТУУ “КПІ” став ініціатором і центром досліджень з історії техніки.

За час роботи в музеї організував і очолив Асоціацію працівників музеїв технічного профілю. Започатковано видання фахового збірника з історії техніки. Відкрито аспірантуру з історії техніки.

Колеги і друзі бажають ювіляру міцного здоров'я, довгих років життя і подальших творчих здобутків на благо НТУУ “КПІ”, історії техніки, музейної справи.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій