Вища нагорода Унiверситету Сока – ректоровi КПI

У ході візиту до Японії делегація НТУУ “КПІ” відвідала Університет Сока (Токіо), де відбулася церемонія вручення ректору НТУУ “КПІ” М.З.Згуровському найвищої почесної нагороди університету – диплома, мантії та нагрудного знака – за значний внесок у розвиток співробітництва між японськими та українськими освітніми й науковими закладами, зміцнення зв’язків між нашими країнами.

Українських гостей тепло зустріли й вітали школярі та студенти, навіть читали російською вірші Лесі Українки. Київські політехніки також мали зустріч з керівниками Університету Сока, де обговорювалися питання співпраці у сфері освіти й науки. Нині готується до підписання угода про співробітництво між НТУУ “КПІ” та Університетом Сока.

Програма перебування делегації передбачала і культурні заходи. Кияни відвідали Токійський художній музей Фудзі, де зібрано численні мистецькі експонати з усіх континентів, представлено великі художні колекції європейських майстрів, є живописні полотна й українських художників. На згадку українці подарували музею гравюру, що зображає КПІ початку ХХ ст.

Також політехніки відвідали Концертну асоціацію Мін-Он, що опікується, зокрема, гастролями українських виконавців. Там знаходиться музей музичних інструментів XVI-XX ст. з усього світу. Всі експонати – діючі, про них не лише розповідають, а й демонструють звучання, виконуючи невеликі твори, так що екскурсія перетворюється на своєрідну концертну програму. Усі з цікавістю розглядали зразки механічних клавішних інструментів, які мали як вбудовані механічні пристрої, так і автономні приставки, сумісні з різними типами інструментів.