Відкрито Французький інформаційно-освітній центр

Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Жан-Поль Везіан та ректор НТУУ “КПІ” академік НАН України М.З.Згуровський 8 лютого підписали Угоду про створення на території НТУУ “КПІ” Французького інформаційно-освітнього центру. У церемонії взяли участь представники посольства, МЗС України, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, представники університету “КПІ” та громадськості.

З історії

Ця подія стала ще однією ланкою плідної співпраці НТУУ “КПІ” з французькими освітніми і науковими інституціями, яка розпочалася понад десять років тому після підписання Угоди про культурне, наукове та технічне співробітництво ФР та України.

За програмою “Темпус-Тасіс” у 1998-2000 роках було здійснено спільний проект за участю Дрезденського технічного університету (Німеччина), Бристольського університету (Велика Британія) та університету Париж-12 (Франція), який завершився створенням Центру ділової французької мови як методологічної та інформаційної агенції франко-українських проектів та започаткуванням викладання на ФЛ французької мови як першої іноземної з метою підготовки перекладачів з французької мови.

У жовтні 2002-го наш університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол ФР в Україні пан Філіп де Сюремен та ознайомився з діяльністю центру. На замовлення Посольства ФР Українським інститутом інформаційних технологій в освіті розроблено дистанційний курс французької мови. З квітня 2003 року діє Угода про співпрацю у сфері освіти і науки між Технологічним інститутом м. Ле Крезо (Бургунський університет) та НТУУ “КПІ”, в рамках якої ФІОТ, ФЕЛ, ФАКС та ФММ активно працюють з французькими колегами. З університетом Коль де Мін м. Сент-Етьєн здійснено проект, за яким у 2003 році шість студентів нашого університету отримали французький диплом з менеджменту.

Відкриття Інформаційного центру

Того ж дня у 7-му корпусі за участю пана Посла, ректора НТУУ “КПІ” М.З.Згуровського, першого проректора університету Ю.І.Якименка, декана ФЛ Ю.І.Височинського та інших поважних гостей відбулося відкриття Французького інформаційно-освітнього центру, діяльність якого буде спрямована на розвиток та поглиблення співробітництва між вищими навчальними закладами України та Франції; покращення доступу до інформації про вищу освіту у Франції українським студентам, викладачам та науковцям; організацію стажування та підвищення кваліфікації випускників французьких освітніх програм. Французький центр як структурний підрозділ НТУУ “КПІ” діятиме з розміщенням у ньому представництва “ЕдюФранс” та Української асоціації випускників освітніх програм Франції.

Академік НАН України М.З.Згуровський наголосив, що відкриття центру – це ще один якісний крок у співпраці з європейськими вищими навчальними закладами, який дозволить повніше реалізувати бажання українських студентів, викладачів і науковців працювати у сфері освітніх програм.

Декан ФЛ Ю.І.Височинський висловив гордість за свій факультет, який одним із перших в Україні, завдяки розумінню й підтримці керівництва університету, почав співпрацювати з європейськими закладами вищої освіти за міжнародними програмами.

У розмові з кореспондентом “КП” завідувач кафедри французької мови ФЛ доц. І.С. Полюк зауважила: “Створення Французького інформаційно-освітнього центру покращить доступ до інформації щодо французьких освітніх і наукових програм викладачам і науковцям університету, сприятиме працевлаштуванню українських спеціалістів – випускників французьких програм”.

На завершення церемонії пан посол подякував за надану можливість співпрацювати з КПІ, який є лідером реформування системи освіти в Україні, знаний і шанований в Європі, а також висловив упевненість, що діяльність центру сприятиме входженню України в європейський освітній простір.