День першокурсника 2014

29 серпня на Площі Знань НТУУ «КПІ» студенти та викладачі університету урочисто відзначили День першокурсника.

Поздоровити своїх молодших товаришів, які вливаються у велику і відому своїми традиціями сім’ю київських політехніків, прийшли випускники минулих років та уславлені попередники нинішнього покоління студентів – відомі державні й громадські діячі, вчені, представники промисловості – Прем’єр-міністр України в 1987-1990 та 1994 – 1995 рр. Віталій Масол, народний депутат України Дмитро Андрієвський, заступник Голови Державного агентства з питань електронного врядування України Віктор Івченко, президент Малої академії наук України член-кореспондент НАН України директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України Станіслав Довгий, голова Секції вихованців КПІ в Республіці Польща Януш Фукса та інші.

Урочистості розпочалися з винесення і підняття над Площею Знань Державного прапора України.

«Ви, першокурсники, вступили не лише в навчальний заклад, – звернувся до новоспечених студентів-політехніків ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Ви прийшли до центру підготовки еліти нашої держави, до центру гармонійного виховання фахівців, патріотів України. Я бажаю вам сповна скористатися можливостями, які надає КПІ. Згадаймо: з його аудиторій виходили не лише фахівці в галузі науки і техніки, з КПІ виходили державні діячі, діячі культури, видатні спортсмени... Адже в КПІ здійснюється не лише навчання, але й виховання гармонійної, всебічно освіченої людини. Тож я бажаю вам відбутися як особистостям з великої літери, стати фахівцями своєї справи, великими патріотами нашої країни…».

Також привітали першокурсників – а їх цього року майже п’ять тисяч – їх старші товариші, які досягли успіхів не лише в навчанні, але й у науково-дослідницькій роботі та спорті, а також майбутні студенти – першокласники початкової школи «Майбутнє політеху» Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ». А ще – студенти з інших країн, адже нині освіту в університеті здобувають посланці 39 держав світу.

Ну і, вже традиційно, перед учасниками свята пройшли учасники художніх колективів Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» - неодноразові переможці вітчизняних і зарубіжних конкурсів і фестивалів – Народної капели бандуристів, Народної академічної хорової капели КПІ, Вокального ансамблю «Сьоме почуття», єдиного в Україні Народного естрадного театру аматорів «ЕТА», Народного ансамблю танцю «Політехнік» та Народного ансамблю бального танцю «Стиль» та інших. Учасники хореографічних колективів просто на площі продемонстрували присутнім свої мистецтво.

Від імені першокурсників перед учасниками свята виступила студентка Видавничо-поліграфічного інституту Катерина Кокарєва.

Кульмінацією свята стало запалення над площею Факелу Знань. Його, отримавши з рук студента-магістранта, відмінника навчання факультету біомедичної інженерії Кирила Темлякова, запалив першокурсник Інституту прикладного системного аналізу, лауреат Диплому першого ступеня Малої академії наук Ярослав Кремпоха.

Закінчилися заходи в рамках Дня першокурсника в інститутах і на факультетах університету.

День першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІДень першокурсника в КПІ