Яскраве свято першокурсників 2006

Понад чотири тисячі юнаків та дівчат, вчорашніх школярів, а нині першокурсників заповнили 30 серпня площу Знань. Уранішній дощ та холодний вітер не зіпсували настрою тих, хто пройшов ФДП, вступні іспити, конкурси, щоб стати студентом КПІ. Крім того, варто пригадати українську народну прикмету: справа, розпочата в дощ, – буде успішною.

Під ритмічний барабанний бій площею ефектно крокують барабанщиці з народного ансамблю “Водограй”. Саме з їх дефіле розпочинається свято. За ними, чітко тримаючи стрій, виблискуючи міддю інструментів, проходять військові оркестранти. Маршеві мелодії додають урочистості події. І ось уже площею повільно пливе Державний прапор України. Почесне право підняти його було надано студенту ФМФ Володимиру Демашу. Лунає Гімн України, майорить жовто-блакитний стяг – День першокурсника відкрито.

З вітальним словом до першокурсників звернувся ректор НТУУ “КПІ” академік НАН України М.З.Згуровський. Він побажав студентам плідно і цікаво прожити наступні п’ять років у стінах Київської політехніки – лідера технічної освіти України та відбутися як фахівці і громадяни. Щоб молоді люди могли проявити себе в науці, культурі, спорті, громадському житті, тут створено всі умови. Присутніх щиро поздоровили колишній прем’єр-міністр України В.А.Масол, перший заступник міністра освіти і науки України А.М.Гуржій, заступник голови КМДА В.С.Журавський, депутат Верховної Ради минулого скликання професор М.К.Родіонов, депутат Київради Д.Й.Андрієвський, а також ректор Варшавського технологічного університету професор В.Курнік та голова секції випускників КПІ в Польщі Я.Фукса.

І знову погляди присутніх спрямовані на площу, де з’явилися кращі студенти НТУУ “КПІ”, які прославили університет своїми перемогами на міжнародних олімпіадах, конкурсах та спортивних змаганнях. Вони крокували під оплески присутніх у супроводі майбутніх капеішників – учнів Політехнічного ліцею КПІ.

Аж ось – несподіванка. Такого ще не було! У супроводі свити “Королева КПІ – 2006” Людмила Дорош та “Містер КПІ – 2005” Сергій Зенін з’явилися на очі захоплених глядачів, картинно вмостившись на спинах скакунів. Важко сказати, чому більше раділи наїзники – що забралися так високо, чи що вдалося втриматися на тому транспортному засобі. Слідом випливли елегантні танцювальні пари – учасники народного ансамблю спортивного бального танцю “Стиль”. Чарівні майстерні “па” завжди заворожують глядачів.

Уже традицією стала передача символічного факела знань від студента останнього курсу до першокурсника. Це, мабуть, найурочистіша мить свята, коли під бурхливі оплески спалахує яскраво вогонь, до нього прикуті погляди всіх присутніх, лунає гімн студентів “Гаудеамус”... А за мить у небо злітають три великі кулькові літери К П І.

Урочиста частина свята Дня першокурсника закінчилася, а далі на новоспечених студентів КПІ чекало вручення студентських квитків на факультетах та в інститутах, концертна програма, дискотека на площі Знань і святковий салют.

День посвяти в студенти першокурсники запам’ятають назавжди. Попереду в цих щасливих усміхнених юнаків та дівчат – найкращі студентські роки. Наскільки вони будуть цікавими й насиченими, залежить від з них самих. Хай кожен день студентського життя буде яскравим і плідним, а вогонь знань не згасає в їхніх серцях і після закінчення КПІ.

Sep 18, 2006 || Автор: Майя Заховайко