У листопаді 2013 р. кафедрою міжнародної економіки НТУУ "КПІ" було проведено круглий стіл з метою пошуку оптимального шляху розвитку альтернативної енергетики на основі біоресурсів. Тема дискусії є актуальною для України у зв'язку з необхідністю зниження рівня енергозалежності, тож у зустрічі взяли участь науковці, підприємці, фінансисти та представники влади. Обговорення привернуло увагу й студентів та молодих учених з України і зарубіжжя.

Як відомо, Україна зобов'язалася з початку 2014 р. ввести обов'язковий продаж бензину з вмістом біоетанолу не менше 5% (в Європі використовують бензин з вмістом біоетанолу до 10%). Біоетанол також можна застосовувати для самозабезпечення цукрових заводів енергією. При цьому зменшується собівартість цукру, він стає дешевшим за європейський та бразильський. У Вінниці, з урахуванням найновіших технологій, проектується найбільший у Європі цукровий завод, який працюватиме виключно на альтернативному паливі. Особливо приємно, саме українські вчені розробили технологію виробництва біоетанолу з цукрового буряка.

Учасники круглого столу обговорили державні стратегії енергозбереження та енергобезпеки; розробку та впровадження проектів альтернативної енергетики; шляхи подолання перешкод у реалізації біоенергетичного потенціалу України. Жваву дискусію викликали і проблеми збуту "зеленої енергії" та фінансової підтримки інвестиційних проектів у сфері альтернативної енергетики.

Тож такі заходи, як цей круглий стіл, є цікавими та корисними, адже формують нове бачення проблем та перспектив "зеленої енергетики" в Україні й мотивують молодь шукати інноваційні підходи до використання біоресурсів на благо нашої держави.

Дарія Смірних, студентка ФММ