Героєм стати легко. День донора крові в КПІ

Традиційний для КПІ захід – День донора крові відбувся 16 листопада, напередодні Міжнародного дня студента. У рамках акції "Тиждень донора крові" від Асоціації молодих донорів України його зорганізувала Студентська соціальна служба НТУУ "КПІ". Разом із КПІшниками донорами крові стали студенти авіаційного та будівельного університетів.

На сьогодні донорська кров є життєво необхідною. Та донорів катастрофічно не вистачає, і це проблема не лише окремої людини, а всієї держави. Добре, що студенти КПІ розуміють, як багато сучасна енергійна молода людина може зробити для стражденних, чиє життя залежить саме від донорів. Кожна дитина, яка захворіла на рак, чи людина, що потрапила в аварію, сподівається на допомогу. Усього одна здача крові може врятувати два дитячих життя. І політехніки довели, що в їхніх силах стати рятівниками.

Студенти НТУУ "КПІ" – свідомі, молоді та спортивні, здали 42 літри донорської крові для онкохворих дітей. Загалом серед політехніків бажаючих здати кров було 107 осіб. Процес здачі крові проходив у першій половині дня в приміщенні Студентської соціальної служби КПІ, а вже ввечері в залі засідань Вченої ради студентів-донорів вітали М.З.Згуровський – наш ректор та Олександр Горган – почесний президент Асоціації молодих донорів України. Для студентів виступила суперфіналістка вокального шоу "Х-фактор" Марія Рак та було проведено лотерею, в якій донори виграли багато цінних подарунків: квитки до кінотеатру, абонементи в танцювальну студію і салони краси, годинники, набори косметики та золотий браслет.

Прекрасно, що у нас є можливість проводити такі благородні акції, розвивати свідоме ставлення студентів до донорства крові та залучати їх до постійного донорства. Маємо надію, що участь у Днях донора крові братиме все більше студентів КПІ, допомагаючи рятувати людей, які потребують донорської крові. Дякуємо всім, хто приєднався до акції "День донора крові в КПІ".

Ірина Цюпак, аспірантка