Державних премій України в галузі науки і техніки в 2014 р. удостоєні:

  • д.т.н., професор В.С.Антонюк – за участь у роботі "Створення високоточного обладнання та виготовлення крупногабаритних деталей і устаткування";
  • к.т.н., доцент В.П.Калінчик, д.т.н. А.В.Праховник (посмертно) – за участь у роботі "Автоматизована система обліку електричної енергії з контролем показників якості";
  • д.т.н., професор Ф.Ф.Дубровка, н.с. М.М.Литвин, н.с. С.М.Литвин, к.т.н. В.М.Глушенко, к.т.н. В.С.Камаєв – за участь у створенні багато­променевої антенної системи;
  • д.т.н., професор В.Г.Колобродов – за участь у науково-технічній роботі в галузі приладобудування.

Прізвища нових 9 лауреатів доповнили до 94 осіб славний список науковців КПІ, відзначених Державними преміями в галузі науки і техніки за останні 26 років.

Премії Президента України для молодих учених  у 2014 р. присуджено:

  • к.т.н. І.А.Гришку, ст. викладачеві ММІ; А.А.Новосаду, асистенту РТФ – за роботу "Проточний кавітатор з високою інтенсивністю ультразвуку для обробки рідких середовищ";
  • к.т.н. М.А.Щербі, ст. викладачеві ФЕА – за роботу "Створення пожежобезпечних електричних кабелів різних класів напруги".

З урахуванням трьох нових лауреатів кількість молодих учених нашого університету, відзначених Премією Президента України з часу її заснування, збільшилася до 17 осіб.

Премією Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій нагороджено:

  • д.т.н., професора Є.М.Письменного, декана ТЕФ; к.т.н., с.н.с. О.М.Терех – за участь у роботі "Розроблення технології та обладнання для виробництва плоскоовальних труб з неповним оребренням способом контактного зварювання та створення на їх основі широкої номенклатури високоефективних енергозберігаючих теплообмінних пристроїв".

Почесною грамотою, почесною відзнакою, подякою Вченої ради НТУУ "КПІ" в 2014 р. було нагороджено 93 наукових і науково-педагогічних працівників університету – за високі досягнення в науково-організаційній та науково-інноваційній роботі і внесок у сферу винахідництва й захисту інтелектуальної власності.

Переможцями конкурсу НТУУ "КПІ" в номінації "Викладач-дослідник – 2014" стали 27 осіб, у номінації "Молодий викладач-дослідник – 2014" – 23 особи. Дві особи – переможці в номінації "Лідер року – 2014": лідер з обсягів виконуваної тематики і лідер з міжнародного визнання публікацій.

Премії НТУУ "КПІ" в конкурсі на кращий підручник, навчальний посібник, монографію у 2013/2014 н.р. отримали: к.ф.-м.н. М.В.Грайворонський, д.т.н. О.М.Новіков за підручник "Безпека інформаційно-комунікаційних систем" (перша премія). Дві другі премії: д.ф.-м.н. В.В.Булдигін (посмертно), Карл-Хайнц Індлекофер, д.ф.-м.н. О.І.Клєсов, Йозеф Герхард Штайнебах за монографію "Псевдорегулярні функції та узагальнена теорія відновлення"; д.т.н. С.О.Кудря за підручник "Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії".

Інф. НДЧ