Оприлюднено черговий щорічний рейтинг вищих навчальних закладів України «Компас-2013». Його беззаперечним лідером знову став Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Метою рейтингу є об’єктивна оцінка і інформування громадськості щодо якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах України. Головним критерієм віднесення університетів до відповідної позиції рейтингу є уподобання й задоволеність знаннями та кваліфікацією, які в них надаються, з боку випускників і роботодавців. Проект здійснюється з ініціативи та за фінансової підтримки компанії «Систем Кепітал Менеджмент» і Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

У ході досліджень, які проводилися взимку і навесні цього року, були опитані представники 843 компаній-роботодавців та 331 компанії-експерта, а також 1202 випускника українських університетів. Учасниками рейтингу стали 239 вишів, які здійснюють підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів за напрямами «бізнес-економіка», «архітектура-будівництво», «право», «ІТ» та «інженерно-технічні спеціальності».

Випускники оцінювали, як їх університет допомагав їм в працевлаштуванні, наскільки їх задовольняє якість отриманих знань і вмінь, і чи можна використати ці знання у роботі. Роботодавці – наскільки підготовка випускників відповідає вимогам їх компанії і наскільки ефективно університети з ними співпрацюють.

Відповіді представників опитаних груп множилися на спеціальний коефіцієнт, який відображав їх важливість для підсумкового рейтингового балу. Для відповідей роботодавців він становив 0,31, для експертів – 0,29, для випускників – 0,1. Сума усіх оцінок дала підсумковий бал, який і визначив місце університету в рейтингу.

Перше місце загального рейтингу вже традиційно обійняв Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (98 балів), друге – Київський національний університет імені Тараса Шевченка (65 балів), третє – Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (50 балів).

За матеріалами Освіта.UA та U Best Universities

Дата події