23 листопада 2016 року відбулася IX Відкрита олімпіада з теорії електронних кіл, яка щорічно проводиться кафедрою фізичної та біомедичної електроніки ФЕЛ і присвячується пам'яті видатного вченого і педагога професора Віталія Петровича Сігорського (19.11.1922–13.08.2007), який з 1964 року працював у нашому університеті на посаді завідувача кафедри та професора. В олімпіаді взяли  участь студенти  КПІ імені Ігоря Сікорського та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Усі ми є свідками бурхливого розвитку обчислювальної техніки, електронних засобів телекомунікацій та керування, створення яких неможливе без застосування комп'ютерних автоматизованих систем проектування. Професор Сігорський був засновником наукової школи та одним з піонерів автоматизації проектування в електроніці. Його ім'я було відомим не лише на теренах Радянського Союзу, але й далеко за його межами. Книги Віталія Сігорського розходилися багатотисячними  тиражами, видавалися і в інших країнах світу. Найбільш популярні з них – "Основи теорії електронних схем",  "Алгоритми аналізу електронних схем" (у співавторстві з професором А.І.Петренком) та "Математичний апарат інженера".

Теорія електронних кіл є базовою дисципліною в навчальному процесі з підготовки інженерів у галузі електроніки. Вона також входить до навчальних планів з підготовки фахівців багатьох галузей інженерії, тому в олімпіаді взяли участь студенти цілої низки факультетів та інститутів КПІ –  ІПСА, ФЕЛ, ІТС, РТФ, ФАКС та ФТІ. Поглиблене вивчення теорії дозволяє не лише успішно розв'язувати олімпіадні задачі, але й вирішувати проблеми професійної діяльності після закінчення вищого навчального закладу.

Переможцями "ТЕК'2016" стали:

  • І місце – Богдан Хромець (гр. ПФ-I, факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка),
  • ІІ місце – Антон Луценко (гр. ПФ-I, факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка),
  • ІII місце – Юрій Марич (гр. ДС-42, факультет електроніки, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського").

Дякуємо всім за участь в олімпіаді та за досягнуті високі результати і запрошуємо на ювілейну, X олімпіаду "ТЕК'2017", яка відбудеться в листопаді наступного року.

О.О. Витязь, доцент кафедри фізичної
та біомедичної електроніки 

[23.11.2016 | 16:10] IX олімпіада з теорії електронних кіл ТЕК'2016

Запрошуємо на IX відкриту олімпіаду з теорії електронних кіл , присвячену пам'яті профеcора Сігорського Віталія Петровича, яка відбудеться у середу 23 листопада 2016 р.

Місце проведення – НТУУ «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського,
корпус 12, ауд. 412-12 (останній поверх)
Початок о 1610

Дозволяється використовувати рукописні та друковані матеріали, електронні калькулятори.

Переможців чекають нагороди.

Долучення Розмір
Задача №1 (217.1 КБ) 217.1 КБ
Задача №2 (оновлено) (155.64 КБ) 155.64 КБ
Задача №3 (180.2 КБ) 180.2 КБ
Дата події