Народна академічна хорова капела

Керівник: Бондар Руслан Михайлович
Телефон: 067-500-33-09
Розклад: вівторок, четвер; Час: 18-30 – 21-30

Народна академічна хорова капела НТУУ «КПІ» була заснована 1947 року. Ініціатором створення і першим керівником хору стала Лідія Олександрівна Падалко – на той час студентка Київської консерваторії ім. П.І.Чайковського.

Уже в 1948 році капела КПІ посіла друге місце на міському огляді хорових колективів Києва, в 1949-му – перше на міській олімпіаді вищих навчальних закладів і друге – на республіканському огляді самодіяльних колективів. 1954 року на республіканському огляді, присвяченому 300-річчю возз’єднання України з Росією, хор посідає перше місце, його нагороджують Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, а Лідія Падалко отримує звання заслуженої артистки УРСР.

1956 року капелу КПІ запросили на І студентське свято пісні “Гаудеамус” у м. Тарту (Естонія). З того часу вона неодноразово брала участь у цих святах, а також у хорових конкурсах “Ювентус”, що проводяться в Каунасі (Литва). Колектив – лауреат Всесоюзного конкурсу 1960 року, проведеного в рамках Декади України в Москві. За великий внесок у розвиток хорового мистецтва капела отримала звання Народної, а її керівник Лідія Падалко була нагороджена орденом “Знак Пошани”.

У 1964 році хор очолила студентка 5-го курсу Київської консерваторії Марія Тиберіївна Палффі. Вона продовжила традиції, закладені Лідією Падалко, яка в цей час стала директором Київського музичного училища ім. Глієра. У концертах зазвучали молодіжні твори, обробки популярних пісень.

З 1966-го по 1968 рік капелою керував видатний діяч хорового мистецтва України Віктор Михайлович Іконник. Протягом цих років колектив суттєво обновив репертуар, удосконалював свою виконавську техніку, досяг нових висот у звучанні a capella.

У 1968–1970 роках художнім керівником капели був нащадок видатного класика української музики Віталій Романович Лисенко.

1970 року в колектив повернулась Лідія Падалко, а згодом, у 1974 році, вона, остаточно присвятивши себе педагогічній діяльності, урочисто передала капелу своєму помічникові й хормейстеру Галині Луківні Горбатенко.

Під керівництвом Галини Горбатенко Народна академічна хорова капела КПІ досягла нових вершин виконавства, увійшла до хорової еліти СРСР. У ці роки її нагороджено золотою медаллю і дипломом лауреата І Всесоюзного фестивалю народної творчості (1977), грамотою ЦК ЛКСМУ за естетичне виховання молоді й пропаганду народного мистецтва та дипломом І ступеня за перемогу в республіканському конкурсі, присвяченому 1500-річчю Києва (1982), рядом відзнак за участь у мистецьких фестивалях. Зокрема, це диплом лауреата II Всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості трудящих (1988), звання кращого молодіжного колективу на фестивалі хорового мистецтва в м. Саратові (1990). Капела стала переможцем телетурніру “Сонячні кларнети”, брала участь у відкритті Київської народної хорової філармонії. Золотою сторінкою в її історії став 1989 рік. На першому Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва ім. М. Леонтовича, де зібрались кращі аматорські хори з усієї України, вона виборола Гран-прі, а Галина Горбатенко отримала Гран-прі кращого диригента.

З 1989 р. капелою КПІ керували Юрій Галатенко, Олена Сєдих і Тетяна Луценко. Восени 1992-го капела здійснила гастрольну поїздку до Іспанії, де продемонструвала високу виконавську майстерність.

Нелегкий час в історії держави позначився й на долі колективу. 50-річчя з часу заснування хору відзначали одні лише ветерани – капели на той час не існувало. Сучасний етап її розвитку почався у 1999 році. Під керівництвом Віктора Рудя, Руслана Бондаря, хормейстерів Олени Пономаренко та Юлії Аксент створено фактично новий колектив. Нове покоління капелян стало відроджувати славні традиції своїх попередників.

У вересні 2003 року хор КПІ отримав другу премію на міжнародному конкурсі “Южная Пальмира” в Одесі, у грудні 2004-го – захистив почесне звання Народної хорової капели, у 2005 році записав перший компакт-диск, а 2006 року став дипломантом на ІV Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва ім. Лесі Українки в Луцьку. Ювілейного 2007-го хористи стали дипломантами на І міському фестивалі хорового мистецтва “Пісня над Дніпром”, на ХVI Всеукраїнському православному фестивалі духовних піснеспівів “Від Різдва до Різдва” у Дніпропетровську, на VІ Міжнародному конкурсі-фестивалі камерних хорових колективів “Ялта Виктория-2007”, а також лауреатами першої премії на ХХVI Міжнародному хоровому конкурсі духовної музики “Хайнувка-2007” у Білостоку (Польща).

З рядів капели КПІ вийшло чимало висококультурних фахівців, немало з них пов’язало свою долю з мистецтвом. Насамперед, це народні артисти України Анатолій Мокренко і Володимир Дубок. Хористи минулих років співають у хорі ветеранів та гурті “Чумаки”, якими керують відповідно випускники КПІ капелісти Олександр Жигун і Василь Триліс.

Нинішній склад капели – це молодь, що опановує інженерні спеціальності й чия майбутня професійна діяльність пов’язана з наукою і технікою. Вони закохані в музику, розмовляють її мовою зі слухачами, і їхнє мистецтво нікого не залишає байдужим