Бориченко Олена Володимирівна - фахівець з енергетичного менеджменту

Увесь світ захоплюється посмішкою Мони Лізи. Мабуть тому, що вони не бачили, як уміють посміхатися жінки Київської політехніки. Що не кажіть, а нашим чоловікам таки пощастило мати поряд розумних, талановитих і напрочуд гарних колег. 

Знайомтесь: Олена Володимирівна Бориченко, к.т.н., доцент кафедри електропостачання ІЕЕ, переможець конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2015". У 2005 р. закінчила НТУУ "КПІ" за спеціальністю "Електротехнічні системи електроспоживання" та отримала диплом магістра. Паралельно закінчила Міжнародний університет фінансів за спеціальністю "Фінанси підприємств" та отримала кваліфікацію економіста. У 2011 р. захистила кандидатську, що стосувалася систем контролю ефективності використання електричної енергії у виробництві.

Натепер є автором понад 40 наукових робіт і більше 10 навчально-методичних праць, а також співавтором колективної монографії "Розробка та впровадження систем енергоменеджменту відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 500001 на підприємствах ДТЕК Енерго". Бере участь у виконанні науково-дослідних робіт за держбюджетною та госпдоговірною тематикою. У 2015 р. отримала міжнародну сертифікацію як спеціаліст з енергетичного менеджменту. Її наукові дослідження стосуються контролю та управління ефективністю використання електричної енергії в різних галузях суспільного виробництва, інтегрованих систем енергетичного менеджменту, прикладних організаційно-технічних та економічних питань енергоменеджменту, підвищення рівня енергоефективності електропостачальних систем.

 Олена Володимирівна викладає "Введення в енергетичний менеджмент", "Основи енергоменеджменту", "Контроль ефективності енерговикористання", "Управління проектами енерговикористання", "Розробка та впровадження систем енергетичного менеджменту". Вона із задоволенням працює зі студентами. Здійснює керівництво їх НДР за спеціальністю "Енергетичний менеджмент". Її вихованці щороку стають учасниками та переможцями І та ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з енергетичного менеджменту.

Молодий науковець є членом організаційного комітету щорічної Міжнародної науково-технічної та навчально-методичної конференції "Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS", відповідає за навчально-методичну роботу кафедри електропостачання, є координатором EСTS з напряму "Електротехніка та електротехнології".

Та попри всі серйозні справи і досягнення, О.В.Бориченко залишається чарівною жінкою, уважною й доброзичливою. Посміхайтеся частіше, Олено Володимирівно!

Інф. кафедри електропостачання