24 квітня 2013 року в Центрі культури та мистецтв НТУУ "КПІ" відбулась Конференція трудового колективу університету.

За традицією, основними питаннями порядку денного були звіти ректора М.З. Згуровського, голови профспілкового комітету співробітників В.І. Молчанова та голови профспілкового комітету студентів НТУУ "КПІ" Андрія Гаврушкевича.

Ґрунтовна доповідь ректора з основних напрямків університетської діяльності була доповнена кількісними та якісними показниками, представленими всім делегатам конференції. Рубіжні події, які довелось пережити трудовому та студентському колективу КПІ за останній рік, знайшли своє відображення в доповідях голів профспілкових комітетів. Особливо знаковою була позиція делегатів конференції, а відтак і всієї громадськості університету, при оцінці роботи адміністрації та профспілкових комітетів, яка одностайно була схвалена.

Результати роботи університетської комісії з перевірки виконання Колективного договору за період з квітня 2012 р. по квітень 2013 р. були оформлені узгоджувальним актом, який підтверджує, що минулорічний Колективний договір у цілому виконаний. Винятком стали окремі пункти ІІІ розділу, що стосуються часткового здійснення перевірок контуру заземлення та якості ізоляції електричних проводів у приміщеннях підрозділів університету, незакінчених заходів із забезпечення підготовки до експлуатації в зимових умовах бойлерних і теплопунктів університету, а також неповного забезпечення своєчасного очищення дахів від снігу, льодових пробок у системах зливу.

Дещо за іншим сценарієм відбулось обговорення Колективного договору на новий термін. Усі розділи, що стосуються співробітників, були розглянуті та одноголосно прийняті в редакції, яку напрацювала робоча комісія.

Бурхливе обговорення викликала "студентська частина", тобто ІХ розділ "Угода між адміністрацією та особами, які навчаються". Дана угода укладалась з адміністрацією та профспілковим комітетом студентів з 1993 року, у 2009 році підписантом стала також Студентська рада НТУУ "КПІ". Перед початком проведення Конференції трудового колективу Студентська рада повідомила про неможливість бути стороною колективної угоди. Хоча з правової точки зору, законодавство не вимагає присутності органів студентського самоврядування у колдоговірному процесі, адміністрація НТУУ "КПІ" зважила на думку Студради та висловила неготовність підписувати Колективну угоду лише з профкомом студентів. У такий спосіб реалізувалось, свого роду, "право вето" Студради на угоду.

У результаті численних виступів студентів та співробітників, ректор запропонував безпрецедентне за своїм змістом вирішення ситуації – адміністрація погодилась взяти на себе всі, без винятку, зобов'язання перед студентами та студентськими організаціями, що прописані в усіх запропонованих проектах Колективної угоди, не висуваючи при цьому вимог щодо зобов'язань зі сторони студентства. Також ректор гарантував приділити особливу увагу питанню взаємодії департаменту навчально-виховної роботи та студентських організацій університету.

Наприкінці роботи Конференція обрала склад Ради з житлових та соціально-побутових питань та Комісію з трудових спорів. Також було схвалено звернення трудового колективу до органів державної влади щодо відміни пункту 39.2 Національного плану дій на 2013 рік, затвердженого Указом Президента України від 12.03.2013 №128/2013 про підготовку нормативно-правових актів для приведення показника кількості студентів на одного викладача до 18 осіб.

Інф. профкому співробітників НТУУ "КПІ"

Дата події