20 листопада 2009 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбувся семінар за участю головного наукового співробітника Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона, наукового керівника Міжнародного центру електронно-променевих технологій, академіка НАН України  Б.А.Мовчана, проректора з міжнародних зв’язків, чл.-кор. НАН України проф. С.І.Сидоренка, науковців університету, науковців медичної галузі, консорціуму індустріальної групи та науковців Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України.

Академік Б.А.Мовчан представив учасникам семінару презентацію на тему «Електронно-променева нанотехнологія і устаткування для виробництва неорганічних матеріалів».

Науковим колективом Міжнародного центру електронно-променевих технологій Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона розроблена унікальна технологія отримання наночастинок окису срібла у вигляді порошкової субстанції та їх водних розчинів. Окрім цього, розроблена технологія дозволяє отримувати наночастини інших металів та їх сполук.

Попередні дослідження водних розчинів наночастинок окису срібла в спеціалізованих установах виявили їх високу здатність знищувати різні види шкідливих бактерій та мікроорганізмів.

Під час зустрічі з науковцями та фахівцями обговорювалась новітня інноваційна технологія та можливі напрями співпраці, також було прийнято важливе рішення про створення консорціуму.

Дана новітня інноваційна технологія для подальшого впровадження та ефективного використання потребує об’єднання зусиль фахівців різних профілів.

Інф. департаменту міжнародного співробітництва

Дата події