Семінар у Польщі

Черговий семінар “Економічне співробітництво Польщі з Україною”, організований Секцією вихованців КПІ в Польщі, 22-24 травня 2009 р. відбувся в місцевості Бренна (Карпати). Лекцію про діяльність Київської політехніки та інноваційний шлях її розвитку прочитала О.В.Романовська – заступник декана ФСП НТУУ “КПІ”. Вона, зокрема, підкреслила, що нині багато студентів крім технічної освіти вибирають додатково економічну, юридичну чи філологічну підготовку. Це стає їм у пригоді при виборі роботи.

З інформацією про нинішній стан економіки України і польсько-українське співробітництво виступили Януш Фукса, голова Секції вихованців КПІ в Польщі, і Павло Вехецький. Наведені ними дані свідчать, що з 2000 р. в Україні відбувалося економічне зростання. Економічна криза загальмувала цей процес, що негативно вплинуло на торгівлю між Україною і Польщею. Незважаючи на це, Польща стала третім українським партнером у торгівлі.

На семінарі також було повідомлено, що в нинішньому році Головне правління Головної технічної організації Польщі нагородило Золотими почесними знаками Л.С.Сачкова – голову Республіканського комітету профспілки працівників освіти і науки України і Г.Б.Варламова – проректора НТУУ “КПІ”. Почесні знаки їм будуть вручені в Києві.

Учасники одержали двадцяту брошуру з циклу “Спогади з Києва”, що містить біографію відомого конструктора літаків і вертольотів Ігоря Сікорського, написану ректором КПІ М.З.Згуровським.

Януш Фукса, голова Секції вихованців КПІ в Польщі