Питанням співпраці щодо реалізації проекту Наукового парку “Київська політехніка” стосовно побудови в Миколаївській області потужної вітроенергетичної системи була присвячена зустріч ректора НТУУ “КПІ”, президента Наукового парку “Київська політехніка” М.З.Згуровського з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Грецькій Республіці В.І.Цибухом. У зустрічі взяли участь виконавчий директор компанії Prime Energy Construction (Греція) Бурас Дімітріос та керівник проектів розвитку альтернативних джерел енергії в країнах СНД компанії Prime Energy Construction Стамелос Андроніс.

Для участі в зустрічі були також запрошені народний депутат України Г.Є.Смітюх, помічник-консультант народного депутата України Д.Ю.Ковальов. До участі також були запрошені партнери Наукового парку “Київська політехніка”: директор – головний конструктор Південного центру нетрадиційних джерел енергії к.т.н. В.С.Подгуренко, голова Громадської ради, член колегії Мінпаливенерго України д.т.н., академік АТН України Ю.Г.Куцан, генеральний директор компанії “СІГОО” О.Петров, заступник начальника управління Національної комісії по регулюванню електроенергетики Л.С.Симоненко. Від НТУУ “КПІ” в зустрічі взяли участь проректор з наукової роботи проф. М.Ю.Ільченко, генеральний директор Наукового парку “Київська політехніка” В.С.Камаєв, заступник генерального директора Л.Р.Слободян, директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту проф. А.В.Праховник, доцент ІЕЕ А.М.Ковальчук.

На початку обговорення питань співпраці М.З.Згуровський розповів про можливості Наукового парку “Київська політехніка” та законодавчу основу, на якій базується його робота. Пан посол В.І.Цибух зазначив, що залучення НТУУ “КПІ” з його потужним науковим парком до участі в реалізації цього проекту дасть Україні неабиякий зиск, як технічний так і економічний, а в подальшому відкриє дорогу Україні на світовий ринок. Потім з попередньою оцінкою проекту виступив проф. А.В.Праховник. Відбулося обговорення ключових техніко-економічних показників вітроенергетичної системи і засад виконання проекту. В підсумку було ухвалено рішення підготувати бізнес-план і за 2-3 тижні приступити до оформлення відповідної угоди щодо реалізації проекту.

В.В.Янковий

Дата події