Уже традиційно навесні в НТУУ “КПІ” проходять урочистості з нагоди підведення підсумків всеукраїнського конкурсу молодих енергетиків, що його організовують і проводять Рада старійших енергетиків України та НТУУ “КПІ”.

Серед учасників і переможців цьогорічного, VII Всеукраїнського конкурсу “Молодь – енергетиці України – 2008” є випускники, молоді науковці та студенти нашого університету. Учасники змагалися у восьми номінаціях: “Паливно-енергетичні ресурси”, “Теплова енергетика”, “Атомна енергетика”, “Відновлювані джерела енергії”, “Електроенергетика”, “Екологія в енергетиці”, “Енергозбереження та енергоменеджмент”, “Енергобезпека”, ще дві номінації було передбачено для студентів.

8 квітня у залі засідань Вченої ради відбулося нагородження переможців. До НТУУ “КПІ” з'їхались представники підприємств енергетичної галузі та ВНЗ з усієї України. У роботі засідання взяли участь: голова правління Ради старійших енергетиків України, заслужений енергетик України і СНД Є.І.Чулков, проректор НТУУ “КПІ” з навчально-виховної роботи Г.Б.Варламов, директор ІЕЕ проф. А.В.Праховник,представник Міністерства палива та енергетики І.А.Прокопенко, заступник директора АК “Київенерго” Д.І.Артюшкін.

У вітальному слові Г.Б.Варламов коротко охарактеризував енергетичну стратегію України до 2020 р., роль енергетики в економіці держави та зауважив, що розвиток енергетики має випереджати розвиток інших галузей.Як зазначив Є.І.Чулков, цього року збільшилася кількість підприємств-учасників, підвищилась якість поданих на конкурс робіт. З наявних третина була рекомендована до публікації та розгляду для подальшого використання.

В оцінюванні робіт взяли участь 49 фахівців із НДІ НАН України, науково-технічних, виробничих та проектних організацій м. Києва, представники НТУУ “КПІ” з ТЕФ, ФММ, ФЕА й ІЕЕ. Рецензування відбувалося анонімно, кожна робота оцінювалася двічі.

Назвемо переможців – представників нашого університету. У секції “Теплова енергетика” відзначено роботу асп. А.О.Самойленка (ІІ місце), у секції “Енергозбереження та енергоменеджмент” – асист. А.В.Чернявського (ІІ місце), у секції “Енергобезпека” – асп. А.С.Трубачова (ІІ місце). Студентські роботи: у секції “Еко- і енергоменеджмент” – А.В.Ворфоломєєв (І місце), А.С.Савченко (ІІ місце), І.С.Піщенюк (ІІІ місце); І.О.Крот, О.В.Пепчук, К.О.Петушкова, М.В.Стоцька, О.В.Тишко, О.В.Хилькевич (ІІІ місце). Усі вони з ІЕЕ. У секції “Тепло- і електроенергетика” – Д.С.Котов (І місце), А.Г.Фатєєв, Т.О.Пащенко (ІІ місце), М.В.Ляшко, С.М.Горлата (ІІІ місце). Усі вони – представники ТЕФ.

Як зауважила проф. Л.О.Кєсова, активний організатор конкурсу протягом усіх років, участь у таких конкурсах – гарна школа для молодих науковців та студентів. Цього року більше робіт надійшло від молодих дослідників з електростанцій, енергетичних компаній тощо. Професор закликала представників КПІ бути активнішими в підготовці та поданні робіт.

Нинішній конкурс відзначався великою кількістю робіт екологічного спрямування, вивчення впливу енергетики на людину (навіть з'явилася нова номінація “Енергобезпека”), об'єднання традиційної енергетики з новою – згідно зі світовими тенденціями в цій галузі.

Інф. “КП”

Дата події