20 березня 2009 року в Науково-технічній бібліотеці НТУУ «КПІ» ім. Г.І.Денисенка відбулося урочисте засідання Методичного об'єднання бібліотек ВНЗ м. Києва, присвячене 50-річчю його діяльності. Одним із активних учасників Методоб'єднання була і залишається науково-технічна бібліотека КПІ, очолювана свого часу Л.В.Вороною, а сьогодні – В.Г.Дригайлом. Головою Методичного об'єднання нині є директор Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка А.Г.Кириленко.

Об'єднання створювалось з метою здійснення методичного керівництва бібліотеками ВНЗ м. Києва. Ця робота включає координацію та кооперування діяльності бібліотек, вивчення, узагальнення і поширення передових форм і методів роботи, допомогу бібліотекам у впровадженні інноваційних технологій, проведення семінарів, науково-практичних конференцій, методичні консультації, підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Об'єднання співпрацює з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури, Книжковою палатою України, Британською Радою в Україні, Центром інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, різноманітними закладами й організаціями, які можуть сприяти роботі бібліотек.

Засідання об'єднання проходять щомісячно в одній з бібліотек, що входять до складу об'єднання. Перед засіданням у бібліотеці працює комісія, яка вивчає її роботу. На засіданнях виступає директор бібліотеки та голова комісії. Розробляються рекомендації з поліпшення роботи бібліотеки. Зазвичай кожний, хто входить до складу комісії, запозичує щось корисне і для себе. Також знайомляться з новими регламентуючими документами державних установ. На цих засіданнях учасники діляться досвідом роботи, обмінюються новинами з життя бібліотечного світу. У роботі Методичного об'єднання бібліотек беруть участь директори бібліотек або їх заступники, а також працівники бібліотек, відповідальны за той чи інший напрям роботи. Останніми роками об'єднання багато уваги приділяє впровадженню новітніх інформаційних технологій, зокрема, електронної доставки документів, автоматизації книговидачі, комплектування, обробки документів.

На урочистому засіданні, яке вела заступник голови Методичного об'єднання бібліотек ВНЗ м. Києва, зав. методичного відділу бібліотеки КНУ ім. Тараса Шевченка І.М.Федорова, було підсумовано роботу за піввіку і вручено почесні відзнаки активістам об'єднання. Присутніх привітав своїми віршами Віталій Іващенко.

У контексті святкування відбулася ще одна значна подія. На розвиток Угоди про партнерство та співпрацю між КНУ ім. Тараса Шевченка і НТУУ «КПІ» від 28 січня 2009 року, директори бібліотек двох університетів А.Г.Кириленко і В.Г.Дригайло підписали Угоду про співпрацю між нашими бібліотеками. Угода передбачає, зокрема, покращення обміну виданнями, методичними розробками університетів, постійну електронну доставку документів, координацію діяльності зі створення розподільних електронних ресурсів електронних бібліотек обох університетів, створення зведеного електронного каталогу передплачуваних видань обох бібліотек. Усе це сприятиме поліпшенню інформаційного обслуговування обох університетів.

Інф. НТБ

Дата події