Електронне обслуговування читачів в НТБ

Уже більше року в науково-технічному відділі НТБ НТУУ «КПІ» впроваджено електронне обслуговування читачів через інтегровану бібліотечну систему ALEPH 500, яка є одним з найновіших автоматизованих продуктів для бібліотек у світі. Наша бібліотечна мережа є складовою частиною університетської мережі та мережі «Уран», яка об'єднує технічні університети України. Інтегрована конструкція системи ALEPH 500 дозволяє користувачам огляд інформації та доступ до неї в дуже простий спосіб. Читачі бібліотеки мають доступ через WEB до бази електронного каталогу, а також до всієї інформації власного формуляра. Нагадуємо, що в електронному каталозі нашої бібліотеки відображений не весь фонд, а лише та його частка, яка датується 1986 роком видання.

З вересня у читачів НТБ з'явилася можливість замовляти та резервувати наукову літературу через електронний каталог бібліотеки, доступ до якого надається з домашньої бібліотечної сторінки. Адреса в Інтернеті: http://library.kpi.ua

Для цього потрібно скористатися функцією електронного каталогу «Формуляр». Читачі також можуть продивитись певний список книжок, які знаходяться на їх формулярі, чи зроблені ними замовлення на книжки та роздрукувати ці списки. Використовуючи стандартний браузер, читачі можуть продовжувати термін користування книжками, робити нові замовлення на літературу.

Але щоб скористатися такою можливістю, співробітники університету повинні прийти до бібліотеки (6-й поверх, 5-й абонемент), зареєструватися, замінити безкоштовно читацькі квитки старого зразка на нові – пластикові, обов'язково принести літературу для перереєстрації та введення її в електронну базу даних. Для читачів, які вже мають нові читацькі квитки та обслуговувалися через електронну книговидачу, подовження терміну користування літературою можливо тільки за наявності книжок.

Л.В.Тепікіна, зав. відділом