На шляху до успіху

До нового навчального року на кафедрі наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем (НАЕПС) ПБФ готувалися ґрунтовно ще з літа. Оскільки студенти проводять на кафедрі більшість свого часу, для їх психологічного розвантаження було розроблено спеціальний дизайн приміщень. Відомо, що середовище, зокрема інтер'єр, в якому студенти знаходяться на заняттях та перервах, впливає на увагу, психіку, продуктивність праці та активність. Після напруженої роботи на парах студенти мають "відновитися" – набратися сил та енергії. Цьому сприятиме, зокрема, оригінальний дизайн коридорів з легкими нешаблонними малюнками на стінах. Студенти вже оцінили креативний підхід і були в захваті від нового дизайну.

Ще одна новація – створення на базі кафедри студентського клубу "Шлях до успіху" (автори проекту – проф. В.П.Маслов та секретар кафедри Г.Ю.Нізовська). Його метою є розкриття творчих здібностей студентів: ознайомлення з методами ефективного використання власного потенціалу та креативного мислення, збір та обробка інформації з подальшим практичним її використанням. У роботі клубу планується приділяти увагу науковій діяльності студентів, формуванню духовних цінностей, патріотизму, пропаганді активного і здорового способу життя тощо.

З урахуванням закордонного досвіду активом кафедри були розроблені спеціальні анкети для методу експертних оцінок, який дозволив сформувати образ сучасного студента. Аналіз анкет допоміг визначити напрями роботи клубу. Приємно здивувало яскраво виражене бажання студентів набувати додаткових навичок у різних сферах (інноваційні технології, спорт, медицина, бізнес, наука, екологія, економіка, психологія, журналістика, туризм, спорт, музика та ін.).

Організаційне засідання клубу пройшло під гаслом "Якщо не ми, то хто?" Настрій аудиторії влучно передавали слова лауреата Нобелівської премії Б.Шоу: "Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі як птахи, плавати під водою як риби, нам бракує лише одного: навчитися жити на Землі як люди".

У 2013/2014 н. р. планується проводити на кафедрі зустрічі з відомими фахівцями різних галузей. Комунікація, впевненість, відповідальність повинні стати невід'ємними рисами наших студентів. Усі бажаючі матимуть змогу побувати на брифінгах, конференціях, лекціях, а при бажанні взяти участь у роботі клубу.

Д.Коцур, А.Женілова, гр. ПН-11 Г.Ю.Нізовська, секретар кафедри