Візит дружби [Посла Південно-Африканської Республіки Й.В.Андрієса Вентера в НТУУ «КПІ»]

15 жовтня 2008 року проректор НТУУ «КПІ» з міжнародних зв’язків С.І.Сидоренко прийняв Надзвичайного і Повноважного Посла Південно-Африканської Республіки Й.В. Андрієса Вентера (Andries Venter) на його прохання.

Під час бесіди посол Вентер повідомив, що він тільки один рік працює в Україні і хотів би перетворити Посольство в каталізатор процесів налагодження і розвитку співробітництва між ПАР і Україною.

Пан Вентер також зазначив, що йому відомо про існування угоди про співробітництво між НТУУ «КПІ» і Університетом Преторії, підписаної ректором М.З.Згуровським під час його візиту до ПАР у 2004 р.

Посол висловив бажання перевести згадану Угоду в практичну площину, сприяти встановленню прямих контактів між вченими університетів за спільними темами їх досліджень. При існуванні електронної пошти та Інтернету необхідно налагодити обмін інформацією і досвідом, тим більше, що в ПАР мало знають про Україну і навпаки.

Візит посла Південно-Африканської Республіки Й.В.Андрієса ВентераУ свою чергу проф. С.І.Сидоренко ознайомив високого гостя зі структурою НТУУ «КПІ», головними напрямками підготовки фахівців та наукових досліджень. Він також розповів про міжнародну діяльність нашого університету, про міжнародні конференції, які нещодавно пройшли в стінах КПІ. Зокрема, він розповів про Міжнародну конференцію CODATA-21 і передав пану Послу матеріали Конференції.
Після завершення бесіди послу Вентеру було організовано екскурсію територією університету. Він також відвідав Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ», де зробив запис про свої враження в Книзі для почесних гостей.

Є.І.Поліщук, Фото Я.Бєлової