У 1984 році випускниця Київського інституту культури, яка закінчила інститут з відзнакою, Волинець Валентина Миколаївна, разом із трьома своїми одногрупницями була направлена на роботу в Науково-технічну бібліотеку КПІ. У цей період бібліотека переживала своє оновлення і колектив освоював нове приміщення. Відтоді пройшло багато часу, і бібліотека НТУУ «КПІ» стала однією з кращих вузівських бібліотек України й Європи. У цьому є заслуга і Валентини Миколаївни.
Як визнаний фахівець бібліотечної справи вона пройшла шлях від бібліотекаря, головного бібліотекаря, завідувача відділу до заступника директора бібліотеки з наукової роботи. Цю посаду вона займає з 1991 року, тут розкрився потенціал Валентини Миколаївни як організатора і вихователя колективу, творчого фахівця, дослідника (вона навчається в аспірантурі НТУУ «КПІ»), викладача (вона читала лекції в Інституті культури, нині викладає для студентів НТУУ «КПІ», Київського обласного училища культури і мистецтв, керує виробничою практикою студентів Київського національного університету культури і мистецтв, проводить семінарські заняття з аспірантами НТУУ «КПІ» з питань використання інформаційних ресурсів та електронних баз даних). Вона є керівником групи від бібліотеки, яка працює в рамках Державної програми «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті та науці на 2006-2010 роки МОН України» над науково-технічним проектом «Розробка пілотного зразка типового програмно-апаратного комплексу системи архівації та зберігання контенту електронної наукової бібліотеки» та пілотним проектом «Створення типової електронної бібліотеки вищого навчального закладу». А взагалі Валентина Миколаївна є організатором та ідеологом із впровадження в роботу бібліотеки інновацій і нових інформаційних технологій. Вона розробила Положення про електронну бібліотеку.
Багато сил, енергії і знань доклала В.М.Волинець до створення обчислювальної системи бібліотеки на 218 підключень на базі програмного забезпечення «ALEPH». Нині вона працює над втіленням у життя модулів: комплектування і облік книжкових фондів бібліотеки; електронний каталог, обслуговування користувачів, адміністрації. Згідно з програмою Темпус-Таціс, керівником якої є перший проректор проф. Ю.І.Якименко, разом із бібліотеками технічних університетів м.Аахена, Ільменау (Німеччина), Дельфт (Нідерланди), Відень (Австрія) під керівництвом В.М.Волинець було проведено дев’ять шкіл-семінарів і Міжнародну науково-практичну конференцію на тему «Сучасні інформаційні технології для бібліотек. Менеджмент науково-освітніх мереж», де підвищили кваліфікацію понад 300 співробітників з технічних ВНЗ України.
Валентина Миколаївна виступає із доповідями, головує на секції «Автоматизовані бібліотечні технології і системи» на Міжнародній конференції «Крим», співорганізатором якої є наша бібліотека. З цієї тематики вона виступає зі статтями у бібліотечній пресі. В.М.Волинець – співавтор єдиного на теренах СНД підручника з основ управління вузівською бібліотекою, який користується попитом не тільки в Україні, а й у Росії, Білорусі, країнах Прибалтики.
В.М.Волинець є відомим фахівцем у галузі теорії й практики бібліотечної справи в Україні. Дані про неї занесено до довідника «Хто є хто в бібліотечно-інформаційному світі Росії та СНД», вона удостоєна звання «Відмінник освіти України», є членом постійного оргкомітету щорічної Міжнародної конференції «Крим», яка в цьому році буде відзначати своє 15-річчя, щорічно очолює ініціативну групу бібліотеки з проведення святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Нині Валентина Миколаївна працює над оновленням сайту бібліотеки і буклету бібліотеки до 110-річчя університету. В.М.Волинець людина свого часу, яка йде в ногу з часом, а іноді його випереджає.