Лазерна технологія: українсько-литовське співробітництво

18–22 листопада 2007 року відбувся візит делегації з Литви до НТУУ “КПІ” у рамках виконання спільного міжнародного проекту НДР “Розробка системи підвищення ефективності впровадження новітніх технологій в промисловості”. Цей проект є одним із трьох первинних проектів НДІ лазерної техніки та технології НТУУ “КПІ” в межах ініціативи Євросоюзу з побудови промисловості майбутнього, що базується на суспільстві знань. Виконання цих проектів повинно сприяти інтеграційним процесам в економіках зацікавлених країн за рахунок оптимального розподілення завантаження машинобудівного комплексу відповідно до загальноєвропейської технологічної платформи “Manufuture” (координатор від України – директор НДІ ЛТіТ НТУУ “КПІ” В.С.Коваленко).

До складу литовської делегації входили др. Гедемінас Рачикайтис, відомий фахівець з розробки лазерного устаткування, його молодий співробітник п. Богдан Войсяк (Вільнюський інститут фізики, Вільнюський національний університет) та визнаний в Європі фахівець з механотроніки проф. Альгірдас Баргеліс зі своїм молодим колегою Антанасом Стаскевичусом (Каунаський університет технологій). У рамках зустрічі було обговорено виконання проекту.

Було проведено спільний науково-технічний семінар литовських спеціалістів, фахівців кафедр ЛТКМ та АХВ: “Розробка програмного забезпечення системи оптимального завантаження машинобудівного комплексу за рахунок мережевої інтенсифікації”.

Литовські колеги виступили також перед студентами і викладачами КПІ з циклом лекцій англійською мовою.

Dec 28, 2007 || Автор: А.Т.Сердітов, заст. зав. каф. ЛТКМ з наукової роботи, к.т.н., доц.