Міжнародна конференція поліграфістів

Зустрічі та дискусії викладачів різних навчальних закладів завжди є плідними та корисними для вдосконалення навчального процесу, розвитку наукових досліджень, підвищення рівня підготовки майбутніх фахівців. Зокрема, для Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ “КПІ” це участь у заходах, організованих Міжнародним колом навчальних закладів поліграфічного спрямування, що цього року святкує своє 50-річчя.

9–13 жовтня 2007 року в роботі 39-ї щорічної конференції Міжнародного кола навчальних закладів поліграфічного спрямування, що відбулася в м. Івердон (Швейцарія), взяли участь понад 60 вчених та викладачів. До Швейцарії з’їхалися представники України, Польщі, Росії, Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Китаю, Індії, Канади, Великобританії, Хорватії, Узбекистану, Данії, Угорщини, Австрії, Фінляндії, Швеції. Всі учасники конференції дали найвищу оцінку співорганізатору конференції – Вищій школі інженерних наук кантона Во.

Головував на конференції обраний минулого року професор Вольфганг Файгле (м. Штутгарт, Німеччина). Активну участь у ній також брав Почесний голова Міжнародного кола, Почесний доктор ВПІ професор Хартман Лібетрут (м. Вуперталь, Німеччина).

Під час роботи конференції були запропоновані численні презентації, присвячені дослідженням, проведеним у навчальних закладах. Окрім того, значна частина доповідей та дискусій стосувалася вдосконалення навчального процесу в університетах та його адаптації до вимог Болонського процесу. Цій темі були присвячені доповіді Франка Роха з Лейпцизького технічного університету (Німеччина), Богдана Дурняка з Української академії друкарства (Україна), Олександра Циганенка з Московського державного університету друку (Росія), Вернера Соботки з Віденської технічної школи (Австрія), Пенті Вілуксели з Університету прикладних наук (Фінляндія), Джіліан Мазерсіл з Університету Торонто (Канада), Сьюзен Пандіт з Лондонського коледжу комунікацій (Великобританія). Така увага до цієї теми свідчить про її важливість, необхідність обговорення та обміну досвідом. Адже впровадження засад Болонського процесу в навчальні плани та організацію освіти сприятиме покращенню підготовки фахівців та їхній конкурентоспроможності на сучасному ринку праці.

Від НТУУ “КПІ” в конференції взяв участь директор ВПІ П.О.Киричок, який представив доповідь про сучасний стан та розвиток навчального процесу у ВПІ в умовах упровадження принципів Болонської декларації.

Dec 27, 2007 || Автор: Майя Заховайко