Ви є тут

Дні енергоефективності в КПІ


Таланти КПІ 2012/2. Борисенко Ольга Володимирівна | Іспанська вуличка. І місце у номінації "Вишивка"

На території Наукового парку “Київська політехніка” з 12 по 14 вересня пройшла виставка-ярмарок “Тепло. Теплий дім – 2007”, проведена в рамках Днів енергоефективності в м. Києві. На ній вітчизняні виробники представили енергозберігаючі прилади та зразки енергоефективних технологій, здатних не лише підвищити продуктивність праці, покращити якість виробів, а й поліпшити побут людини.

У роботі виставки взяли участь і виступили представники КМДА, Національного агентства з енергозбереження, РНБО, райдержадміністрацій тощо. У виступах було наголошено, зокрема, що на зміну виробам зі зменшеним споживанням первинних енергоресурсів має прийти енергоефективне обладнання. Держава створила правову основу щодо зменшення податкового навантаження для таких виробництв, тож слово за наукою та промисловістю.

Серед інших експонатів на виставці було представлено струменево-нішову технологію спалювання, розроблену на кафедрі теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій (розробник доц. М.З.Абдулін). Як повідомила завідувач кафедри, чл.-кор. НАН України Н.М.Фіалко, представлену технологію уже впроваджено приблизно на 600 об’єктах України та близького зарубіжжя: в котельних установках, печах різноманітного призначення тощо. Вона дозволяє економити споживання природного газу в 2-3 рази (саме такі цифри отримали на Запоріжсталі в мартенівських печах).

Висока енергоефективність пов’язана з тим, зазначила Наталія Михайлівна, що представлена технологія базується на результатах глибоких фундаментальних досліджень, виконаних у лабораторії горіння кафедри ТУТ і АЕС. Приємно, підсумувала професор, що роботу було відзначено в номінації “Кращий енергозберігаючий проект” Всеукраїнського конкурсу “Лідер паливно-енергетичного комплексу України” в 2006 р. “Вона має великі перспективи в майбутньому”, – запевнила Н.М.Фіалко.

Sep 27, 2007 || Автор: Н.Вдовенко

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій