Ви є тут

Ярмарок інноваційних проектів у КПІПерший ярмарок інноваційних пропозицій наукового парку “Київська політехніка” (НП), зорганізований спільно з Київською торгово-промисловою палатою (ТПП) за підтримки КМДА, відбувся 16 травня на базі НТУУ “КПІ”. Експозицію урочисто відкрили ректор університету М.З.Згуровський, заступник голови КМДА С.Г.Зімін та президент ТПП М.В.Засульський.

У каталозі інноваційних пропозицій представлено понад 100 розробок науковців університету та партнерів НП у таких напрямах, як модернізація електростанцій, відновлювані джерела енергії, новітні ресурсозберігаючі технології, машинобудування та приладобудування, розвиток високоякісної металургії, нанотехнології, мікроелектроніка, інформаційні технології, телекомунікації, розвиток біотехнологій, охорона і оздоровлення людини і навколишнього середовища та ін. Впровадження цих розробок дозволить покращити екологічну ситуацію та здоров’я населення, зменшити собівартість продукції та залежність нашої країни від зовнішніх енергоносіїв, що призведе до збільшення її конкурентоспроможності на зовнішньому ринку та виведе Україну на рівень передових держав світу.

У пленарному засіданні, яке відбулося в залі засідань адмінради, взяли участь представники вітчизняних ділових та наукових кіл, зокрема з регіонів – Одеської, Житомирської, Донецької, Дніпропетровської областей, зарубіжні гості – з Росії, Білорусі, Чехії, Словаччини, Словенії, представники посольств Румунії, Куби, Угорщини, Азербайджану, Чехії та ін. Вони обмінялися своїми напрацюваннями і подальшим баченням інноваційного розвитку економіки, гармонійного поєднання інтересів бізнесу, науковців і держави. У роботі ярмарку також взяли участь керівники міністерств промислової політики та економіки, ТПП, НАН України, КМДА та ін.

Ректор університету М.З.Згуровський, презентуючи розробки, представлені у виставковій залі НП, наголосив, що найбільш зручним простором для співпраці науки, виробництва і бізнесу є науковий парк. Він ознайомив присутніх з його складовими та особливостями функціонування.

Непідробну зацікавленість відвідувачів викликали розробки “Дім майбутнього”, представлений колективом ІЕЕ (керівник проф. А.В.Праховник), та струменево-нишова технологія спалювання палива, представлена М.З.Абдуліним (ТЕФ). У ході ярмарку відбувся конкурсний відбір кращих інноваційних пропозицій. Серед інших відзнаки і грошові винагороди отримали: проф. М.О.Дикий (ТЕФ) – за газотурбінну технологію “Водолій”, проф. В.П.Чвірук (ХТФ) – за електрохімічні газові сенсори, проф. Я.М.Корнієнко (ІХФ) – за органо-мінеральні добрива нового покоління та технологію їх виробництва. Ректора НТУУ “КПІ” М.З.Згуровського було нагороджено Почесною відзнакою президії Київської торгово-промислової палати за вагомий внесок у розбудову економіки України.

У підсумку, учасники та гості ярмарку дійшли спільної думки: шлях України до Європи лежить через втілення нових технологій, інновацій та залучення інвестицій. НТУУ “КПІ” презентував розробки, пропозиції, проекти, які можуть розраховувати на втілення не тільки на вітчизняних підприємствах, ще раз підтвердивши своє лідерство серед вітчизняних закладів вищої освіти.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій