Стежками бойової слави

Знову травень… Оживає природа, розквітає, буяє ароматами та кольорами. Для молоді весна – то пора кохання, особливих відчуттів, весняного настрою.

Уже 62 весни на нашій землі не рвуться снаряди, не свистять кулі. Події Другої світової лишилися в історії та пам’яті тих, хто пройшов її страшні випробування. Варто пам’ятати та передавати з покоління в покоління спогади про жах, який несе із собою війна. Тільки той народ є патріотом своєї держави, який пам’ятає свою історію, вшановує своїх героїв та любить свою рідну землю.

Основну увагу в молодіжному туристичному клубі «СКІФ», який створено на базі студмістечка НТУУ «КПІ» рік тому, приділяють патріотичному вихованню. Студенти з величезною цікавістю мандрують місцями бойової слави, слухають розповіді про своїх ровесників, що боронили столицю восени 1941-го. Перебуваючи в дотах та траншеях часів Великої Вітчизняної, молоді люди проникаються духом патріотизму, любові до Батьківщини і рідної землі.

За час свого існування туристичним клубом «СКІФ» організовано та проведено 5 походів місцями бойової слави (по першій, другій та третій лініях оборони міста Києва, Лютізькому та Букринському плацдармах). Свій п’ятий туристичний похід ми здійснили в місто Ірпінь 28-29 квітня, присвятивши його Дню Перемоги. Спочатку група пройшла по першій лінії оборони м. Києва. Загальна довжина – 12 кілометрів. Студенти оглянули зруйновані доти, понівечені воронками окопи, дізналися про героїчну оборону мосту через річку Ірпінь, де загинув взвод лейтенанта Кузнєцова. Останні бійці підірвали себе разом із вогневою точкою та не здалися в полон ворогові. Хвилиною мовчання було вшановано тих, хто загинув, захищаючи рідну землю, покладено квіти на місцях загибелі бійців.

Другим етапом походу було проведення туристичних змагань, де студенти самостійно налагоджували переправу, вчилися користуватися туристичним спорядженням та проходити маршрут за компасом і картою. Увечері, повні вражень та з бадьорим настроєм, ми сиділи біля багаття, розмовляли, згадували рідних – ветеранів, лунали гарні душевні пісні – і сучасні, і воєнні.

Вранці ми продовжили рух по заданому маршруту, відшукали зруйновані бомбами бліндажі та окопи. Біля кожного пам’ятного місця ми покладали квіти, вшановуючи пам’ять загиблих бійців. Наша робота, пов’язана з патріотичним вихованням молоді, не проходить марно. Жоден із учасників походу не залишився байдужим до подій часів війни, до героїчних вчинків наших співвітчизників.

Сподіваємось, що наші лави – тих, хто любить природу, туризм і свою батьківщину – будуть поповнюватися. Чекаємо вас у туристичному клубі «СКІФ» студмістечка НТУУ «КПІ». Інформація про нашу роботу та туристичні походи – на сайті studmisto.kpi.ua.

May 17, 2007 || Автор: І.П. Кучерявий, керівник туристичного клубу «СКІФ»