AIESEC – найбільша міжнародна молодіжна організація. AIESEC успішно функціонує вже майже 60 років та охоплює 95 країн світу. Сьогодні AIESEC є тією організацією, що надає можливість молодим людям віднайти та розвинути власний потенціал для здійснення позитивного впливу на суспільство. Україна приєдналася до AIESEC у 1994 році. В нашій країні до діяльності організації залучено майже 500 активних молодих людей, які працюють у 19 найбільших містах України. AIESEC Київ налічує понад 50 активних членів.

Одним із етапів в організації є проходження стажування. Колишній студент НТУУ «КПІ» Ігор Проценко проходить стажування в Ірландії, в компанії Google:

Привіт, Ігорю. Скажи, будь ласка, що змінилося у твоєму житті після вступу до AIESEC, що тобі дала ця організація?

– AIESEC дала мені багато корисних навичок та нової інформації, допомогла задуматись, що я хочу робити в майбутньому, як досягти своєї мети та які перші кроки для цього зробити. В AIESEC я реалізував декілька проектів, які я продовжую вважати своїми великими досягненнями. Найголовніше, в AIESEC я зустрів багато цікавих людей – моїх друзів, з якими ми проїхали пів-України і продовжуємо допомагати одне одному в підкоренні нових вершин.

Чому вирішив поїхати на стажування саме в Ірландію?

– Насправді, я вирішив для себе не їхати на стажування. Я працював у логістиці Procter&Gamble, але дуже швидко зрозумів, що це не те, чим я хочу займатися далі. Це був гарний урок для розуміння бажаної сфери діяльності, корпоративної культури компанії та стилю менеджменту. Я хотів пожити певний час в іншій країні, щоб краще зрозуміти інших людей, а найголовніше – краще зрозуміти себе і свою власну країну, подивитись на неї з іншого боку... Оскільки професійна складова була для мене найважливішою, я захотів поїхати в Європу, а саме в Ірландію – в особливу країну в культурному та туристичному плані.

Як проходить стажування?

– Мені пощастило, що я працюю в компанії Google в Ірландії. Надзвичайно цікава сфера електронного бізнесу та Інтернет-реклами, дух свободи та неформальність у всьому, досить неформальний стиль менеджменту, люди з 44 країн в одному офісі – все це просто надзвичайно... Плюс, природна краса ірландської землі, кельтська історія та культура, ірландський акцент, стосунки з британцями... З кожним днем я дізнаюся все більше й більше, не тільки про ірландців, але й про інші національності. Після недавньої подорожі в Україну я став помічати нові речі, на які раніше не звертав уваги...

Чи важко бути в Ірландії?

– Бути в Ірландії – це величезна нагода відчути себе справжнім послом української культури. Можу з впевненістю сказати, що ми створили новий імідж України і тепер майже кожна людина з «гуглівського» офісу хоче побачити нашу країну на власні очі.

Поділись, будь ласка, своїми планами на майбутнє.

– Планів на майбутнє дуже багато. Основна мета на найближчі два роки - це вийти на якісно новий рівень як у професійному, так і в академічному плані. Крім того, я завжди прагну багато подорожувати... До речі, в Україні я відвідав лише сорок цікавих місць з мого довгого списку, тому я обов’язково повернусь. Якщо серйозно, то найближчі два роки я використаю для здобуття знань та досвіду, які я планую використати в Україні. Навіть зараз, будучи в Ірландії, я намагаюся допомагати громадським організаціям та своїм прикладом показувати, як і де здобути такий бажаний досвід, а головне – як його потім використати на благо України.

У кожної людини є своя мрія в житті. Яка твоя мрія?

– Моя мрія – це сильна українська нація, яка буде знати і поважати свою мову, культуру та історію. Нація, в якій кожна людина будуватиме своє власне успішне життя і не звертатиме уваги на політичні негаразди. Жити власним життям, будувати власний успіх... Поєднання всіх цих компонентів буде успіхом української держави.

Як відомо, зараз проводиться набір нових членів до AIESEC Kyiv. Чому, на твою думку, молоді люди мають вступати до організації?

– Я вважаю, що студенти, працюючи в будь-якій громадській організації, можуть набути багато цікавого досвіду та зустріти надзвичайних людей. Досвід громадської роботи допомагає зрозуміти свої цінності та оцінити, який шлях людина хоче обрати в майбутньому. Додайте до цього користь для суспільства, яку принесе своєю роботою кожна людина, і ви мене зрозумієте на 100%.

Дякую, Ігоре. Успіху тобі у твоїх подальших кроках.

AIESEC Київ проводить весняний набір людей до організації. Якщо ти маєш активну життєву позицію, прагнеш розвивати себе та змінювати світ довкола, тоді запрошуємо тебе на наш сайт www.aiesec.kiev.ua, де можна дізнатися більше про організацію та умови вступу, заповнити аплікаційну форму, щоб, можливо, стати членом AIESEC.

Підготувала Галина Несин