Дружній колектив канцелярії НТУУ “КПІ”

Колектив канцелярії НТУУ “КПІ” налічує 10 працівників. Усі вони – жінки. Завідувач – Тетяна Михайлівна Карпенко – обіймає посаду вже 33 роки. Склалося так, що за цей тривалий проміжок часу жодного разу в канцелярії не працювали чоловіки.

І це не примхи феміністичних переконань, і не трофей ґендерної політики. На думку Тетяни Іванівни, жінка ліпше здатна справлятися з роботою в канцелярії. Адже саме їй притаманні такі необхідні в цій роботі риси, як зосередженість, уважність, добра пам’ять на деталі. Головні обов’язки, що завдають клопоту уважним жіночим рукам у цьому відділі, – це реєстрація листів, наказів, друк необхідних документів.

У колективі є свої довгожителі. З 1987 року працює в канцелярії Цегельник Наталя Олександрівна, а з 1991 – Філатова Алла Володимирівна. Але разом з ними освоюють ази канцелярської справи і молоді дівчата. Незважаючи на різні вікові категорії, атмосфера у колективі доброзичлива, приємна. Уже склалися свої традиції святкування днів народження колег по роботі та днів ангела. Дружно відзначають й урочисті події в житті співробітників. Складно почути навіть у робочі будні сварку чи гострі суперечки. До всіх труднощів жінки ставляться з гумором, підтримують одна одну. Інколи доводиться виявляти і суто чоловічий характер у відстоюванні власної правоти, що коментують самі співробітниці відомим висловом: “Один за всіх і всі за одного!”

Бути жінкою навіть у робочій атмосфері співробітницям канцелярії нічого не заважає. Під час обідніх перерв частенько відбувається частування власними витворами домашньої кухні, обмін рецептами смачних страв, обговорення ліпших способів приготування їжі. Про озеленення кабінету дбає Алла Володимирівна. Тому тут і взимку зелено, затишно.

О. Волинська