Представники французького університету Мен – Мішель Пезеріль та Мухаммед Аіт з 24 по 29 січня перебували в НТУУ “КПІ” з дружнім візитом. У рамках робочих зустрічей гості обговорили можливість розробки спільних магістерських програм для подвійних дипломів з першим проректором НТУУ “КПІ” професором Ю.І.Якименком та домовилися про план такої роботи з деканами ФЛ, ФММ, ФПМ, ФТІ та ХТФ. Візит закінчився підписанням рамкової угоди про співпрацю між двома університетами щодо спільної наукової діяльності, зокрема, створення програм для подвійних дипломів та обміну студентами.

Слід зазначити, що вже багато років поспіль НТУУ “КПІ” плідно співпрацює з університетами Франції завдяки активній підтримці ректоратом ініціатив Посольства Франції в Україні щодо наукового та університетського співробітництва. У 2005/2006 навчальному році керівництво університету підписало відповідні угоди з Центральною школою Ліона (ЦШЛ), Університетом Ліон 3, мережею інженерних шкіл Франції n+i.

Реалізовуючи основні положення підписаних угод, у 2005/2006 навчальному році за допомогою кафедри французької мови ФЛ у КПІ було організовано презентацію програм академічної мобільності для всіх зацікавлених франкомовних політехніків та проведено конкурсний відбір кандидатів за участю представників французьких університетів. У конкурсі взяло участь більше 20 студентів четвертого та п’ятого курсів. Двоє з них, Корнієнко Антон (ФАКС) та Печкуров Петро (ХТФ), отримали стипендії для навчання на 2006-2007 рік у ЦШЛ та Університеті Ліон 3.

За інформацією, яка надходить з цих університетів, студенти КПІ добре адаптувалися, показують високий рівень знань та навчальної активності. Сьогодні за даними програмами продовжується конкурсний відбір студентів для навчання у французьких університетах-партнерах НТУУ “КПІ” на 2007/2008 навчальний рік.

О.Л.Огурцова