Навчальна телестудія: Металургія

Виготовлення металевих порошків

У цьому фільмі розповідається про одну із галузей металургії – виготовлення металевих порошків – на прикладі роботи фірми Leybold-Heraeus.

Порошкова металургія: висока точність при серійному виробництві

Виготовлення деталей із металевого порошку – перспективний процес. Адже використовується досить проста технологія з відносно невеликими затратами енергії і практично без втрат матеріалу. Як саме це відбувається? У фільмі ви познайомитесь із методом виготовлення металевого порошку та деталей із нього, який застосовується фірмою Mannesmann.

Виставка досягнень порошкової металургії

Історія розвитку порошкової металургії – це шлях вдосконалення і створення нових матеріалів, а також технологічного обладнання, необхідного для їх виготовлення. У цьому фільмі йдеться про один із етапів історії – досягнення порошкової металургії станом на 1985 рік. Ви побачите виробниче та лабораторне обладнання, представлене провідними підприємствами світу на міжнародній виставці у Мінську.

Демпфірування коливань механічних систем

Механічні коливання мають першочергове значення при вирішенні проблем міцності конструкцій та будов. Про методи їх упередження йде мова у цьому фільмі. Ви побачите руйнування мосту внаслідок автоколивань. А також методи усунення деструктивних коливань, запропоновані колективом Інституту проблем міцності НАН України.

Тріщини в металі

Природа створює й руйнує. Люди прагнуть до надійності й міцності. Важливо знати причини руйнувань, щоб вчасно їх уникнути. Про одну з таких причин – мікротріщини – та методи її виявлення і упередження говориться у фільмі.

Міцність матеріалів і елементів конструкцій в екстремальних умовах

Міцність дедалі більше турбує людей. Як надати міцності рукотворним конструкціям? Фільм розповідає про розробки Інституту проблем міцності щодо методів розрахунку деталей сучасної техніки для роботи в умовах змінного навантаження і температур, в агресивних середовищах та при нейтронному опроміненні.