Традиції відроджуються в КПІ

Пригадати давній народний звичай проведення вечорниць зібралися студенти КПІ у п’ятницю 24 листопада в малому залі ЦКМ.

Cвято розпочалось виступом народної академічної хорової капели НТУУ “КПІ”. Надалі, впродовж вечора, естафету співів українських пісень перейняли учасники дійства – студенти, що ворожили на сцені, жартували, демонстрували власне акторське мистецтво.

Проведення вечорниць збіглося за народним календарем з Днем долі, що припадає на 24 листопада. У народі кажуть, що це день дівочої долі, тому з давніх-давен дівчата ворожили, намагалися дізнатися, хто стане судженим.

Учасники народного дійства розповіли про традиційні вірування наших предків, про звичаї святкувати день Андрія Первозванного і Наума. Дівчата з 10-го гуртожитку ворожили на балабушках, а хлопці кусали калиту, обмінюючись жартами з паном Калитинським.

Як і належить за традицією, усі виступали в народному одязі. Найпомітнішими персонажами були, звісно, куми. Вони частували один одного, місили тісто на вареники. Подивували глядачів козаки, що продемонстрували мистецтво бойового гопака, а найбільше захоплення викликала сучасна постановка української народної казки про ріпку. Глядачів залучали до ворожіння, розгадування загадок. Приємно було відзначити, що чимало людей у залі були у вишиванках.

Аби свято було і традиційним, і сучасним, співали не тільки народних пісень. Звучали найвідоміші хіти Руслани, Вєрки Сердючки, Софії Ротару, саундтреки до сучасної постановки “Вечорів на хуторі біля Диканьки”.

Почесний гість свята проректор з навчально-виховної роботи Г.Б. Варламов закликав усіх присутніх перетворити це свято в традицію і щоп’ятниці збиратися тісним колом на народних посиденьках.

Свято було організовано студентами і для студентів. Ініціаторами вечорниць виступив студентський актив КПІ за підтримки департаменту навчально-виховної роботи. До проведення свята було залучено студентів майже всіх факультетів, але активнішими виявилися мешканці гуртожитків № 8, 10, 12, 18, 19. У кінці вечора найталановитіших акторів та співаків було нагороджено призами. Після виступу всі охочі частувалися варениками.

Автор:Ірина Іванова