Київський політехнічний має досвід співпраці з Алжирською Народно-Демократичною Республікою ще з 70-х років минулого століття. Тоді в КПІ навчалися африканські студенти, здійснювалася підготовка наукових кадрів. Наші викладачі працювали в цій країні.

Влітку 2004-го НТУУ “КПІ” відвідав Посол Алжирської НДР пан Шеріф Шихі. Він ознайомився з інфраструктурою університету та організацією навчального процесу. На зустрічі з адміністрацією університету було обговорено питання обміну викладачами і студентами, співпраці в науково-технічній сфері. Торік за активної участі Посольства Алжирської НДР в Україні було підписано договір про партнерство, співробітництво і науковий обмін між НТУУ “КПІ” та Технічним університетом ім. М.Бугара, з яким нині плідно співпрацюють науковці ІЕЕ.

З 6 по 9 лютого в НТУУ “КПІ” перебувала з візитом делегація Науково-технічного університету ім. Хуарі Бумендьєна (usthb.dz) на чолі з ректором проф. Беналі Бензагоу. Гості мали робочі зустрічі з керівництвом університету, відвідали навчальні підрозділи. Пан ректор, зокрема, розповів, що університет ім. Хуарі Бумендьєна існує 32 роки, має 8 факультетів, серед них електроніки й автоматики, машинобудівний, механіко-інженерний тощо. Нині там навчаються 20 тис. студентів і працює 1800 викладачів. Щороку університет випускає 2 тис. дипломованих спеціалістів, переважно алжирців. Цього року відбудеться випуск 250 магістрів. Університет співпрацює з навчальними закладами Франції (мова викладання там – французька) та Середземноморського регіону. В університеті створено 40 наукових лабораторій, діє кафедра ЮНЕСКО. За роки існування цей заклад підготував понад 70 тис. спеціалістів, 2700 магістрів, 300 докторів наук (PhD). Навчання в країні безкоштовне.

Наші університети мають схожі моделі функціонування; в КПІ збереглися і продовжують розвиватися наукові школи, засновані всесвітньо відомими вченими в галузі матеріалознавства, авіабудування, електрозварювання, високих технологій та інші. Тож університет “КПІ” у змозі забезпечити високий рівень підготовки фахівців та наукових кадрів, а також виконання спільних наукових розробок.

Загальна угода про міжуніверситетське співробітництво НТУУ “КПІ” та Науково-технічного університету ім. Хуарі Бумендьєна містить широкий спектр можливостей для реалізації проектів у галузі освіти й науки. Її в урочистій обстановці підписали ректори Беналі Бензагоу та М.З.Згуровський у присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Алжирської НДР в Україні Макаддема Бафдала, представників посольства, МЗС України, президента товариства “Україна – Алжир” В.І.Шеховцова, керівників університету, представників громадськості.

Пан посол подякував керівництву НТУУ “КПІ” за участь у спільних проектах, що стосуються знань. Адже, за його словами, знання – головне для розвитку нації. В Алжирській НДР прийнято програму на найближчі роки щодо відкриття нових вищих навчальних закладів, тому країні потрібні викладацькі кадри, що їх передбачається готувати, зокрема, і в КПІ.

Пан ректор Беналі Бензагоу висловив сподівання, що викладачі НТУУ “КПІ” передадуть необхідні знання і навички молодим людям з його країни, а також запросив М.З.Згуровського з візитом-відповіддю до свого університету, де й буде підписано конкретні домовленості щодо майбутньої співпраці, яка, як сподівається ректор, уже в наступному навчальному році дістане втілення і реалізацію. “Адже наші університети мають спільні цілі й наміри”, – підсумував він.

Дата події