Зорієнтуймося! [Спортивне орієнтування]

Спортивне орієнтування – чудовий вид спорту для тих, хто полюбляє поєднувати розумову діяльність і м'язові навантаження. Але, крім цього – це ще й нагода вивчати географію.

VII Універсіада України зі спортивного орієнтування пройшла у квітні у м. Калуш, що на Івано-Франківщині, і зібрала команди 42-х ВНЗ. Незважаючи на холод та сніг, студентка IV курсу Марія Семак (ФАКС) виборола три нагороди, програвши лише 10 секунд на дистанції 1,5 км першому номеру національної збірної України – Марії Спасюк, і завоювала срібну медаль. Середня дистанція для зірки цих змагань виявилася бронзовою – на 7,5 км вона поступилася дівчатам з Івано-Франківського педагогічного університету. Проте, посівши на подовженій дистанції ІІ місце, Марія стала єдиною триразовою призеркою Універсіади України 2005 р. зі спортивного орієнтування. А в командному заліку НТУУ “КПІ” посів ІІІ місце серед інших ВНЗ IV рівня акредитації.

Марія СемакЧерговим випробуванням для нашої команди була травнева Універсіада м.Києва. Найкращі результати показали Марія Семак та Анастасія Лобова (ФФВС), які посіли відповідно I та II місця, а Андрій Фесенко виявився кращим серед чоловіків. Команда КПІ стала найкращою в місті Києві серед студентських команд у спортивному орієнтуванні.

Досить вдало у збірній нашого університету дебютувала першокурсниця Олена Доценко (ФФВС). На змаганнях за Кубок України з багатоборства за сумою чотирьох дистанцій вона посіла II місце, а у вересневих змаганнях, що проходили в Одесі, у фінальній напруженій боротьбі на спринті здобула бронзу.

Переможцями і призерами київських змагань протягом року були: Андрій Фесенко (ФТІ), Іван Хоменко (ІПСА), Євген Федоров, Дмитро Лозня (ІТС), Сергій Заїка (ФЕА), Сергій Запорожець (ХТФ) та Олександр Мамчур (ФС).

Підкоряти стежки Херсонщини на Першості України серед юніорів у складі нашої збірної відправилися Марія Семак та Любов Поплавська (ІПСА), які стали призерками на середній дистанції, а Марія виборола ІІ місце ще й на подовженій.

Дивлячись на Машу Семак – тендітну та ніжну дівчину, ніколи не спаде на думку, що вона може долати лісові та гірські перешкоди протягом декількох годин у темпі, який не під силу більшості представників “сильної” статі. Але, це факт. Успішно навчаючись на IV курсі факультету авіаційних і космічних систем, поєднуючи навчання з тренуваннями та заняттями улюбленим видом спорту, Марія вже має звання майстра спорту зі спортивного орієнтування та є членом збірної команди України. Володарка трьох медалей Універсіади України 2005р., неодноразовий переможець і призер багатьох національних і міжнародних
змагань готується до нових випробувань і перемог,  її наступна мета – золота медаль на чемпіонаті світу серед студентів у словацькому місті Кошице...

Катерина Білоконь