Шановні київські політехніки. За минулу добу (9-10 квітня 2022 року) за інформацією Генерального штабу ЗСУ зберігалася напружена ситуація на Півдні і Сході України.

Зросла кількість та інтенсивність артилерійських обстрілів спальних районів м. Харкова.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 1766 випадків загибелі та 2383 випадки поранень цивільного населення України, загалом 4149 жертв російського повномасштабного вторгнення.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в Україні зафіксовано 15 тисяч випадків зниклих безвісти.

Президент України Володимир Зеленський провів зустрічі із канцлером Австрії Карлом Негаммером та прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, які прибули до Києва 9 квітня. Проговорили важливі питання щодо двосторонніх відносин, повної підтримки України в її боротьбі за демократичні цінності, майбутньому членстві в родині Європейського Союзу.

Президент Зеленський і прем'єр-міністр Борис Джонсон здійснили пішу прогулянку вулицями воєнного Києва. Поспілкувалися з містянами.

Британія поставить Україні 120 одиниць бронетехніки та протикорабельні комплекси, надасть Україні кредитні гарантії на додаткові $500 мільйонів за лінією МВФ - заявив Борис Джонсон.

За ініціативи президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн та прем‘єр міністра Канади Джастіна Трюдо стартував марафон «Stand Up for Ukraine» в рамках якого міжнародні інституції та зірки зібрали 10 млрд євро на допомогу українським біженцям.

За повідомленням заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка упродовж суботи, 9 квітня, з небезпечних районів удалося евакуювати 4532 особи.
До Запоріжжя власним транспортом з Пологів, Василівки, Бердянська, Токмака, Мелітополя дісталися 3233 особи, а з Маріуполя - 192.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних проблем:

1. Забезпечувалися належні умови перебування людей в укриттях КПІ, здійснювалося постачання медикаментами, продуктами харчування, вирішувалися інші побутові проблеми;

2. Одній особі, яка перебуває в укриттях на території Університету було надано безкоштовну медичну консультацію у військовому госпіталі, з яким діє домовленість про співпрацю;

3. Втретє відбувся дружній футбольний матч між співробітниками Університету та працівниками поліції, який ще більше об‘єднав та згуртував людей, що забезпечують правопорядок та життєдіяльність КПІ;

4. Продовжував працювати центр харчування мешканців укриттів та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

5. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій.
Перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа студентів, гуртожитки було забезпечено усім необхідними.

6. В студмістечку цілодобово працювала аварійно-диспечерська дільниця, яка у разі необхідності виконувала профілактичні заходи та оперативно ремонтувала інженерні мережі гуртожитків.

7. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у переоснащенні захисних споруд за рекомендаціями працівників поліції, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

8. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядк. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

9. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 2, 6, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 30-навчальних корпусів та Державного політехнічного музею, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

10. Підготовлено проєкт наказу «Щодо участі науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти в академічній мобільності на період дії правового режиму воєнного стану»;

11. На постійній основі здійснювалася перевірка енерго-теплозабезпечення, систем оповіщення, зв’язку, інженерних мереж, роботи резервних ліній;

12. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім.Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території Університету. 9 квітня отримано 200 п. сметани від ТОВ"Галичина", яку передали до ЦСХ та гуртожитків;

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх рідних, друзів і близьких.

М. Згуровський