Шановні київські політехніки. За минулу добу (3-4 квітня 2022 року) Збройні сили України тримали оборону по усій лінії фронту. Важкі бої продовжувалися на Донбасі, на Півдні України, на Харківщині. Ракетні удари було нанесено по м. Одеса, Васильків на Київщині, по м. Миколаїв. У Миколаєві 1 людина загинула, 11 ушпиталили з травмами, зокрема 15-річного підлітка з травмами середнього ступеня тяжкості.

Президент України Володимир Зеленський виступив із спеціальним зверненням з приводу геноциду мирного населення у м. Буча. Відвідав поранених прикордонників у Головному військово-медичному клінічному центрі. Поспілкувався з головою Державної прикордонної служби України Сергієм Дейнеком та керівництвом клінічного центру. Президент вручив державні нагороди вісьмом прикордонникам. Вони дістали поранення у боях за Харків, Чернігів, Гостомель, а також у бойових зіткненнях із ворожими диверсійно-розвідувальними групами.

За даним віцепрем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції окупованих територій Ірини Верещук, протягом 3 квітня через гуманітарні коридори було евакуйовано 2 694 особи. З Маріуполя та Бердянська на власному транспорті до Запоріжжя доїхали 469 маріупольців. Також вдалося пройти блокпости колоні автобусів, яка утримувалася на блок постах з учорашнього дня. Це понад 350 людей з Маріуполя та Бердянська. До міста Мангуш доїхали сім автобусів у супроводі делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста. З міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне та Кремінна в Луганській області вдалося евакуювати 1 467 осіб.

Профспілкова організація КПІ зібрала і перерахувала Збройним Силам України понад 1 млн. грн. Ректорат і Оперативний штаб університету висловлюють глибоку подяку усім студентам і співробітникам, які долучилися до надання допомоги українському війську і університетській профспілці за організацію цієї важливої справи.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних проблем:

1. Продовжував працювати центр харчування мешканців укритів та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

2. Для 22-ох дітей, які перебувають в укриттях Університету і проживають в 21 та 22-ому сімейних гуртожитках проведені майстер-класи по виготовленню листівок-побажань для наших захисників із ЗСУ. Після закінченої роботи дітей почастували солодощами.

3. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій.
Під час повітряної тривоги мешканці перебували в укриттях, перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа студентів, гуртожитки було забезпечено необхідними комунальними послугами.

4. В студмістечку цілодобово працювала аварійно-диспечерська дільниця, яка у разі необхідності виконувала профілактичні заходи та оперативно ремонтувала інженерні мережі гуртожитків.

5. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у переоснащенні захисних споруд за рекомендаціями працівників поліції, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

6. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядок. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

7. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 5, 6, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 27, 35-го навчальних корпусів та центру культури і мистецтв, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

8. На постійній основі здійснювалася перевірка енерго-теплозабезпечення, систем оповіщення, зв’язку, інженерних мереж, роботи резервних ліній;

9. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території університету;

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів.

М. Згуровський