Шановні київські політехніки. За минулу добу (10-11 березня 2022 року) Україна у напруженій боротьбі продовжувала утримувати свої позиції по усій лінії захисту. На підступах до м. Києва головні зіткнення відбувалися з Поліського та Сіверського напрямків - Макарів, Бородянка, Вишгород, Бровари, Буча, Гостомель, Ірпінь. На Слобожанському напрямку лінія оборони пролягала через населені пункти Ізюм, Петрівське, Грушуваха, а також міста Суми та Охтирка. Запеклі бої відбувалися також на Донецькому і Таврійському напрямках. Найбільш гострі зіткнення продовжували відбуватися на підступах до м. Маріуполь. Не знижувалося загострення на Миколаївському напрямку. У Чорноморській та Азовській зонах театром бойових дій стали мис Тарханкут та озера Донузлав. Бомбардуванню піддалися міста Дніпро і Луцьк.

Минула доба принесла нові жертви серед мирного населення і дітей переважно у м. Маріуполь. В цілому ж за два тижні війни загинула 71 дитина, понад 100 поранено.

За участі Міжнародного Червоного Хреста через гуманітарні коридори продовжувалася евакуація мирного населення з міст Київ, Харків, Суми. З міст Буча, Гостомель, Ворзель за минулу добу евакуйовано біля 20 тис. людей. Не вдалося організувати евакуацію людей з Маріуполя.

В м. Києві ситуація була напруженою, але контрольованою.

На території університету минула доба пройшла без надзвичайних подій. Безпека і життєдіяльність університету зберігалася на належному рівні.

Оперативний штаб неперервно аналізував поточну ситуацію та сконцентрувався на вирішенні наступних невідкладних проблем:

1. Забезпечення належних умов перебування людей в укриттях КПІ, постачання медикаментами, продуктами харчування, вирішення інших побутових проблем;

2. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій. Українські та іноземні студенти перебували в укриттях, перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа мешканців гуртожитків. Студмістечко в повній мірі було забезпечено комунальними послугами;

3. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського". За рахунок коштів фонду, за активної участі волонтерських організацій, продовжувалася закупівля паливно-мастильних матеріалів для транспорту який перебуває на чергуванні, ліків, продуктів харчування, які передавалися координатором від кожного укриття в необхідних об’ємах і за призначенням. Забезпечувалася соціальна і психологічна підтримка людей в укриттях;

4. За результатами співпраці департаменту безпеки КПІ з Національною поліцією, Нацгвардією і представниками територіальної оборони м. Києва було організовано комплекс заходів по забезпеченню правопорядку на території Університету. Працював автопатруль, який під час комендантської години слідкував за правопорядком на території Університету;

5. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 13, 14, 15, 16, 18, 19, 22, 23, 24, 27 -го навчальних корпусів, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

6. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у спорудженні захисних споруд, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

7. На території університету та студмістечка повторно перевірено енергетичне та теплозабезпечення, системи оповіщення, зв’язку, інженерні мережі, роботу резервних ліній. На жаль, в районі енергокрила 1-го корпуса 9-го березня відбулася локальна аварія теплотраси. Без тепла опинилися 1-й, 35-й корпуси, політехнічний музей, житлові будинки 4,5, університетський готель. Київтеплоенерго працює над усуненням аварії. Очікується усунення аварії 11 березня.

8. Господарські служби завершили пуск в експлуатацію бюветного комплексу, який розташовується між Державним політехнічним музеєм та центром культури і мистецтв з метою забезпечення автономного, безперебійного водопостачання об’єктів університету.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів

М. Згуровський