Міносвіти відновлює перевірку вишів та планує активно співпрацювати з КПІ

З першого серпня Міносвіти розпочне атестацію українських вишів. Про це під час зустрічі з керівництвом КПІ ім. Ігоря Сікорського повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Міносвіти тимчасово зупинило атестацію вишів у листопаді 2019-го. Тоді було призначено додатковий набір незалежних експертів, зокрема міжнародних фахівців, з підвищеними вимогами до кандидатів. Університети мали пройти атестацію на початку 2020 року. Через карантин процес пригальмував.

За чинними нормативами атестація вишів проводиться раз на п’ять років. За її результатами розподіляють бюджетні кошти на базове фінансування наукової діяльності. Найкращі виші могли отримати 100 млн грн на базове фінансування науки. Торік міністерство пропонувало збільшити цю суму вчетверо. Цього року МОН оприлюднить остаточні правила перевірки й фінансування.

Також очільник МОН під час візиту в КПІ наголосив на необхідності тіснішої співпраці міністерства з навчальними закладами всіх рівнів. «Ми сьогодні побачили жвавий інтерес міністерства до наших проєктів», – говорить декан факультету прикладної математики, д-р техн. наук, професор, член адміністративної ради КПІ Іван Дичка.

Першочергове питання, над яким працюватимуть КПІ та МОН, – обороноздатність. Міністерство планує долучитися до проєкту з розроблення наносупутника PolyITAN-3, який робитиме фото Землі та передаватиме дані.

Керівник МОН відвідав Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку і зазначив, що уряд може співпрацювати з Центром для прогнозування розвитку на найближче майбутнє й ухвалення стратегічно важливих рішень, зокрема в питаннях економіки та геополітики.

Ще одним важливим напрямом співробітництва є долучення до програм Євросоюзу. Так, з наступного року КПІ братиме участь у програмі «Горизонт Європа», що спрямована на фінансування наукових досліджень та інноваційних розробок. Планується участь і в космічних проєктах ЄС.

«Дуже важливо, щоб представлені сьогодні проєкти впроваджувалися в країні. Це і є фундамент, на якому базується освіта, й наші студенти можуть використовувати здобуті знання під час їх впровадження», – наголосила проректорка з навчально-виховної роботи КПІ Наталія Семінська.