26 грудня на факультеті електроніки було відкрито спільну навчально-науково-дослідну лабораторію аналогової електроніки «Melexis – КПІ ім. Ігоря Сікорського».

В урочистій церемонії відкриття взяли участь Генеральний директор дочірнього підприємства «Мелексіс-Україна» Анна Маслікова, спеціаліст з персоналу Наталія Сидорук, керівник відділу розробки аналогової частини мікросхем Володимир Рощук, перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Юрій Якименко, декан факультету електроніки професор Валерій Жуйков, завідувач кафедри промислової електроніки професор Юлія Ямненко, доцент кафедри промислової електроніки Олександр Бондаренко, заступник завідувача кафедри мікроелектроніки професор Анатолій Орлов, а також учасник програми співпраці з компанією «Мелексіс-Україна» доцент кафедри оптики КНУ імені Тараса Шевченка, доцент Вадим Прокопець і студенти кафедри промислової електроніки.

«Melexis» – міжнародна високотехнологічна компанія зі штаб-квартирою в Бельгії. Компанія обіймає провідні позиції на світовому ринку виробників аналого-цифрових мікросхем, основною сферою застосування яких є автомобільна електроніка. У компанії здійснюється повний цикл розробки – починаючи від аналізу ринку і постановки технічного завдання, закінчуючи верифікацією кінцевого продукту і запуску його в серійне виробництво. Серед клієнтів компанії – провідні виробники систем для автомобілів Sensata, Bosch, TRW, Valeo, Continental, Brose та інші. Системи, вироблені її клієнтами, використовуються в автомобілях практично усіх відомих брендів. У кожному авто, які виробляються в провідних країнах світу, використовується в середньому 10 мікросхем від «Melexis». Нині в компанії працює понад 1500 осіб у більш як 14 країнах світу – Бельгії, Німеччині, Болгарії, Україні, Швейцарії, Франції, США, Японії, Китаї, Філіппінах, Малайзії, Італії та інших. «Мелексіс-Україна» є частиною глобальної команди «Melexis» і працює в Києві з 2000 року. Київське представництво спеціалізується на розробці аналого-цифрових схем, вбудованого програмного забезпечення для мікросхем і систем тестування мікросхем для промислового виробництва, перевірці їх якості і підготовці для передачі у виробництво.

Для новоствореної лабораторії «Melexis» у межах відповідної угоди передав університету в безоплатне користування сучасне обладнання. Воно дозволить на високому рівні проводити лабораторні роботи за декількома навчальними дисциплінами, а також стане у пригоді студентам і викладачам факультету електроніки при підготовці навчальних та наукових проектів у галузі аналогової електроніки.

«Щоб залишатися визнаним лідером у галузі технічної освіти, наш університет має навчати студентів на сучасному обладнанні, – наголосив у вітальному слові Юрій Якименко. – Тому в Київській політехніці велика увага приділяється співпраці з провідними високотехнологічними компаніями». Він подякував представникам компанії «Мелексіс-Україна», що вибрали КПІ ім. Ігоря Сікорського як партнера і з якими університет вже багато років співпрацює, та зауважив, що підготовка студентів, які потім працюватимуть в Україні, на сучасній навчальній і науковій базі компанії «Мелексіс-Україна» – перспективний шлях для обох сторін.

Дата події