27 квітня 2011 року в приміщенні науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ» відбувся «Третій відкритий особистий чемпіонат НТУУ «КПІ» зі швидких шахів - «Золотий» Кубок Ректора-2011».

Змагання проводилися за професійними королівськими гросмейстерськими шахами «Стаунтон №6» Української шахової Академії, що виготовлені з горіхового дерева найвідомішою у світі фірмою з виробництва шахового інвентаря,  шахових годинників, електроніки, комп’ютерної техніки та технологій «DGT» (Королівства Нідерландів) та офіційно сертифіковані ФІДЕ для проведення чемпіонатів світу та змагань найвищого рівня.

І які щойно були доставлені з міжнародного гросмейстерського супертурніру 9 категорії «9-й Меморіал Володимира Набокова», який проходив 18-25 квітня 2011 року у Київській міській галереї мистецтв «Лавра» за участю провідних шахістів Вірменії, Білорусії, Молдови, Росії, Румунії та України (представників 6-ти федерацій);

Cпіворганізаторами якого виступали: Київське Набоковське товариство «Камера Обскура» (голова – Аіда Джангірова), Федерація шахів Києва (президент – Павел Куфтирев), за підтримки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (ректор – Академік НАН України Михайло Згуровський, Української шахової Академії (директор, міжнародний майстер, Віталій Песоцький) та  сайту Федерації шахів України.

Не зважаючи на період заліків та свят, «Кубок Ректора» зібрав талановиту молодь вузів та шкіл Києва: Школярів -32 % (у тому числі учнів Ліцею НТУУ «КПІ» - 9%), студентів - 45% (у тому числі з НТУУ «КПІ» - 27 %), молоді до 30 років - 9% (у тому числі аспірантів НТУУ «КПІ» - 5%), шахістів середнього віку (30-60 років) - 5%, ветеранів (за 60 років) - 9% (у тому числі випускників НТУУ «КПІ» - 5%).

Наймолодшому учаснику - 10 років. Найстаршому учаснику - 65 років.

Серед учасників: міжнародних майстрів та майстрів ФІДЕ – 9%, кандидатів у майстри спорту – 45%, першорозрядників – 27%, менш титулованих - 19%.  Більше 50% учасників мали міжнародні рейтинги, 18% учасників мали українські рейтинги вищі за 2300.

Та цього року  за «Кубок» боролися не лише кияни.

Змагання проходили за швейцарською системою у 7 турів. Контроль часу: по 15 хвилин на партію кожному з учасників.

Перемогу, «Золотий» Кубок Ректора, «золоту медаль» та диплом першого ступеня з блискучим результатом 6,5 очок з 7 можливих виборов студент 5-го курсу ІСЗЗІ «НТУУ» КПІ, майстер ФІДЕ, Артем Тютюнник.

Вітаємо!

2 місце з результатом 5,5 очок завоював Павло Воронцов, кмс, призер чемпіонату Європи серед школярів та чемпіон Києва у своїй віковій групі, вихованець одного з провідних київських тренерів Плостака Г.Я. (СДЮШОР №3 Києва). Окрім срібної медалі та диплому 2-го ступеня він нагороджений грамотою Української шахової Академії за кращий результат серед школярів та путівкою на семінар «Київської школи гросмейстерів» Української шахової Академії  під тренерським патронатом одного з кращих у світі тренерів міжнародного гросмейстера Андрія Зонтаха.

Вітаємо!

3 місце з результатом 4,5 очка здобув Віктор Скляров, кмс, студент 1 курсу КНУ ім..Т.Г.Шевченка. Йому дісталася бронзова медаль, диплом третього ступеня та грамота Української шахової Академії  за кращий результат серед запрошених студентів інших ВУЗів.

Вітаємо!

Стільки ж (по 4,5 очка з 7)  набрали та поступилися лише за додатковими показниками (коефіцієнтом Бухгольця) ще чотири учасники, які і посіли відповідні місця: студент КНУ ім.Т.Г.Шевченка – кмс Владислав Остахович (4-е місце); найтитулованіший учасник, міжнародний майстер, Чемпіон України серед ветеранів, Леонід Кернажицький (5-е місце); Станіслав Кудрицький,  1-розрядник, студент 3-го курсу, факультету прикладної математики НТУУ «КПІ» (6-е місце); та Юрій Мороз, кмс, студент КНУ технологій та дизайну (7-е

Вітаємо!

Спеціальні винагороди фестивалю «Золотий Кубок Ректора НТУУ «КПІ» та грамоти Української шахової Академії  також отримали:

За кращий результат серед ветеранів (4,5 з 7 очок) – Леонід Кернажицький (5-е місце), міжнародний майстер.

За кращий результат серед викладачів (4 з 7 очок) – Сергій Ставрояні, кмс, аспірант НТУУ «КПІ» (9-е місце).

За кращий результат серед учнів «Київської школи гросмейстерів» Андрія Зонтаха - (3 з 7 очок) – Микита Рябко, 1 розряд, чемпіон Києва серед школярів до 10 років, переможець дитячого міжнародного турніру, проведеного до Дня Києва (Клуб «Гамбіт», тренер - міжнародний майстер Роман Хаєцький).

За кращий результат серед членів Клубу аматорів Української шахової Академії  (3 з 7 очок) - Віктор Летуновський (без розряду), програміст – інженер відомої ІТ-компанії «ЄПАМ Системз Україна».

За кращий результат серед жінок (3 з 7 очок) – Олена Ященко, кмс, учениця Київської гімназії №39. Їй присуджено також від Інституту Песоцьких путівку на семінар «Жіночого Клубу» під керівництвом відомого психолога, доктора наук з філософії в області соціоніки, Валентини Мегідь.

Всі вони (вказані вище призери) отримали також грошові винагороди від Федерації шахів міста Києва.

Наймолодший учасник «Золотого Кубка Ректора» - Євген Сліпчук (2001 р.н.), 1-й розряд (набрав 2,5 з 7 очок) - отримав від Української шахової Академії  шаховий посібник видатного радянського екс-чемпіона світу з шахів Анатолія Карпова. Його зараховано до  «Київської школи гросмейстерів» Андрія Зонтаха.

Вітаємо призерів!

А спеціальний трофей – «Срібний» Кубок Ректора НТУУ «КПІ» та путівку до Чехії на відкритий чемпіонат Європи з шахів серед аматорів 2011 року (які не мають міжнародних титулів та міжнародний рейтинг яких не перевищує 2200) – виборов Станіслав Кудрицький,  1-розрядник, студент 3-го курсу, факультету прикладної математики НТУУ «КПІ», групи КМ-83 (4,5 з 7 очок, 6-е місце). Його національний рейтинг – 2088, рейтинг ФІДЕ – 2156.

Щиро вітаємо Станіслава Кудрицького, та бажаємо гідно представляти НТУУ «КПІ» та Україну на європейській першості!