Ви є тут

НТУУ «КПІ» розгортає широку співпрацю у сфері агротехнологій з холдингом «HTI»


2016.06.16 підписано угоди про партнерство між КПІ, Науковим парком «Київська політехніка» та холдингом HTI

16 червня підписано угоди про партнерство між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», Науковим парком «Київська політехніка» та холдингом «Human Transparency Innovations» (HTI).

У підписанні взяли участь ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, засновник фундації «Аграрна наддержава», уповноважений холдингу «HTI» Андрій Гордійчук, генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат і керівники підприємств, які входять до складу холдингу.

Фундація «Аграрна наддержава» долучилася до співпраці з науковцями КПІ у рамках програми підтримки вітчизняних інновацій та науки. В сфері агротехнологій така співпраця є особливо важливою, оскільки за оцінками науковців, які під керівництвом Михайла Згуровського провели форсайт економіки України на середньострокових (до 2020 року) і довгострокових (до 2030 р.) часових горизонтах, аграрний сектор є одним із тих головних кластерів вітчизняної економіки, які можуть стати локомотивами її відродження та подальшого високотехнологічного розвитку (докладніше про результати цього дослідження ми розповідали раніше: http://kpi.ua/15-11-12).

Асоціація «НТІ» у рамках співпраці з НТУУ «КПІ» має намір налагодити роботу над ефективним вирішенням актуальних проблем бізнесу і забезпеченням технологічного лідерства українських компаній на світовому ринку. А укладені 16 червня договори відкривають нові можливості для спільної роботи науковців і фахівців-практиків над розв’язанням проблем у найперспективніших і найбільш технологічних сферах аграрного бізнесу і, в кінцевому підсумку, реалізації аграрного потенціалу нашої країни.

Окрім угод загального характеру, у яких визначаються основні принципи і напрями співпраці партнерів, підписано і договори про співробітництво між Науковим парком та компаніями «LiveAG», «A3Tech» та «Дельта-Інжиніринг», які входять до складу холдингу «НТІ».

Передбачається співпраця за такими напрямами:
• високоточне позиціонування для сільськогосподарського виробництва;
• моніторинг стану полів в реальному часі,
• автоматичне розрізнення культурних рослин та бур’янів;
• біоінженерія в сільському господарстві;
• робототехніка в сільському господарстві;
• ультразвукові технології в аграрній сфері;
• оцінка якості продуктів сільськогосподарського виробництва.

Дослідною базою для роботи над відповідними проектами стануть науково-дослідні центри, лабораторії та конструкторські бюро НТУУ «КПІ». Для роботи за їх тематикою залучатимуться науковці, аспіранти і студенти, які мають відповідну кваліфікацію і, звісно, бажання та ідеї.

«Співпраця НТУУ «КПІ» з групою компаній «НТІ» дає можливість поєднати науковий потенціал найбільшого технічного вишу України та бізнес-можливості одного з лідерів аграрного ринку на шляху до створення аграрного сектору України нової якості», – заявив ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. За його словами, залучення до співпраці провідних фахівців університету дасть можливість провести апробацію та вивести на світовий ринок провідні розробки наукових шкіл КПІ.

У свою чергу, аграрії отримають з боку вчених допомогу у розв'язанні фундаментальних проблем щодо створення інноваційних продуктів для ведення аграрного бізнесу.

«Якщо б кожен квадратний метр землі використовувався так ефективно, як це робиться в розвинених країнах, то український ВВП міг би бути в десятки разів вищим, – наголосив засновник фундації «Аграрна наддержава» Андрій Гордійчук. – Реалізувати такі можливості зможемо лише через розвиток інноваційних технологій в аграрному секторі». Він також підкреслив, що сьогоднішні угоди стануть вагомим внеском у розвиток вітчизняної науки.

Довідково:

«Аграрна наддержава» – фундація, створена для підтримки масштабних проектів щодо створення інноваційних продуктів у аграрній галузі. Метою фундації є підтримка та стимулювання розвитку вітчизняної науки.

«НТІ» – холдинг, що об’єднує компанії з різних галузей економіки з метою розвитку інноваційних технологій та рішень для підвищення ефективності сільського господарства в Україні. До його складу входять компанії «A3Tech» (спеціалізується на створенні інноваційної сільгосптехніки), «Live AG» (створює програмні рішення управління аграрними компаніями та виробництвом в режимі реального часу), «Genetic Plant Cells» (займається дослідженнями та розробками високих технологій у рослинництві) та інші.

На фото: Михайло Згуровський та Андрій Гордійчук підписують угоду про співпрацю НТУУ «КПІ» та холдингу «НТІ»

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій