Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Французької Республіки в Україні

9 червня НТУУ «КПІ» відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон.

Її супроводжували директор Французько-українського центру університетського і наукового співробітництва Сільвен Ріголле та координатор Campus France Ukraine Ольга Дорош.

Після ознайомлення з історичною частиною кампусу КПІ та Науково-технічною бібліотекою НТУУ «КПІ» гості оглянули експозиції Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» та його Відділу авіації та космонавтики ім. І.Сікорського. Тут відбулася презентація діяльності науковців НТУУ «КПІ» в сфері освоєння космічного простору – фактично, космічної програми університету. Її зробив для гостей науковий керівник проекту серії наносупутників КПІ «PolyITAN» Борис Рассамакін.

Після презентацій очільниця дипломатичної місії Франції в Україні зустрілася з представниками адміністрації та навчально-наукових підрозділів університету. Участь у зустрічі взяли ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, перший проректор академік НАН України Юрій Якименко, проректор з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, директор Центру міжнародної освіти університету Володимир Коваль та інші.

Про співробітництво НТУУ «КПІ» з французькими університетами, в тому числі про співпрацю за програмами подвійного диплому коротко розповів представникам французького посольства Юрій Якименко.

Під час бесіди п. Ізабель Дюмон дуже високо оцінила традиції та нинішні здобутки КПІ і попросила очільників університету сформулювати конкретні пропозиції щодо співпраці з французькими університетами та компаніями, а також окреслити коло тих проектів, які могли б бути перспективними з точки зору спільної їх реалізації, оскільки без такої конкретизації сприяння дипломатів налагодженню контактів між освітянами та науковцями обох країн може мати лише загальний характер. Тож учасники зустрічі домовилися підготувати для Посольства Франції цілий пакет таких пропозицій від КПІ.

«…Мас-медіа доносять до світового співтовариства іноді негативну інформацію про Україну. І це, на жаль, відвертає багатьох потенційних партнерів від співпраці. Тому, якщо ви поінформуєте науковців, професорів та студентів Франції, що тут також є центри, з якими можна співпрацювати за європейськими стандартами і програмами, – це також буде великою нам допомогою», – на завершення зустрічі сказав ректор КПІ Михайло Згуровський.

На фото: Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон робить запис у книзі почесних гостей Відділу авіації та космонавтики ім. І.Сікорського