26 квітня – у день створення Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) – у світі відзначається  День інтелектуальної власності. З нагоди цієї дати студенти 5-го курсу кафедри конструювання верстатів і машин ММІ, спеціальність "інтелектуальна власність", відвідали  Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент), де ознайомилися з експозицією Музею правової охорони інтелектуальної власності.

Директор музею Антоніна Ферчук розповіла про концептуальну ідею і діяльність музею. Вона також зробила огляд історії охорони інтелектуальної власності починаючи від клейм ремісників часів Київської Русі і закінчуючи процесами гармонізації вітчизняного законодавства у сфері інтелектуальної власності із законодавством Євросоюзу, що відбуваються сьогодні. Студенти з цікавістю дізналися про патентну діяльність у часи Директорії УНР, коли за недовготривалий термін її існування було видано 84 патенти, проведено перереєстрацію всіх попередньо виданих документів та підготовлено програму розвитку сфери охорони інтелектуальної власності УНР. Загальний інтерес викликали рекламні оголошення та плакати XIX-XX століть, а також окремий стенд, присвячений видатному авіаконструктору, колишньому студенту КПІ Ігорю Сікорському. Студенти детально ознайомилися з розвитком сфери охорони інтелектуальної власності після проголошення незалежності України – від видачі першого патенту України та заснування Укрпатенту до видачі стотисячного патенту у 2012 р. і отримання Укрпатентом статусу міжнародного пошукового органу.

На численні запитання студентів надали докладні відповіді співробітники та експерти Укрпатенту.

Можна бути впевненим, що відвідання національного закладу експертизи та ознайомлення з історичними етапами розвитку механізмів набуття прав на об'єкти права інтелектуальної власності сприяли усвідомленню студентами важливості забезпечення надійних гарантій правової охорони інтелектуальної власності.

О.В.Литвин, доцент, І.Р. Ящук, аспірант

Дата події