15 квітня в Інституті телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» відбулося урочисте відкриття сучасної телеком-лабораторії lifecell, створеної за підтримки компанії «Еricsson Україна».

У церемонії відкриття лабораторії взяли участь очільники Оператора мобільного зв'язку lifecell – головний виконавчий директор Бурак Ерсой, директор мобільної мережі Махмут Шериф, начальник департаменту зі зв’язків із громадськістю Оксана Рудюк та інші. Еricsson представляли генеральний директор цієї компанії в Україні Войцех Байда та менеджер з комунікацій Ірина Шадейко. НТУУ «КПІ» - проректор з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, доцент кафедри телекомунікацій ІТС Дмитро Міночкін, заступник директора НДІ телекомунікацій з наукової роботи Сергій Кравчук, перший заступник директора ІТС Валерій Правило, завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних мереж ІТС Лариса Глоба.

Відкриваючи лабораторію, Михайло Ільченко підкреслив: «Без сучасних засобів зв'язку, новітніх телекомунікаційних та інформаційних технологій неможливо уявити ні сучасного виробництва, ні ефективного управління, ні конкурентоспроможного бізнесу. Фахівців, які можуть створювати та експлуатувати сучасні інфо-комунікаційні системи та мережі, проводити наукові дослідження з розробки новітніх технологій, є високо затребувані у нашій державі. Тим часом, підготовка висококваліфікованих кадрів неможлива без сучасної навчально-матеріальної бази. Тому висловлюю вдячність Оператору мобільного зв’язку lifecell в особі головного виконавчого директора Бурака Ерсоя та компанії Ericsson в Україні в особі генерального директора Войцеха Байди за сприяння створенню унікальної сучасної навчальної лабораторії. Результатом спільних зусиль lifecell та Ericsson стане перехід на новий, більш сучасний, рівень підготовки студентів, які навчаються за напрямом «телекомунікації».

Демонструючи лабораторію, Дмитро Міночкін розповів: «Лабораторія представляє собою дві взаємопов’язані аудиторії.

  • Перша (аудиторія №514) представляє собою унікальний дата-центр, в якому міститься сучасне телекомунікаційне та ІТ обладнання промислового рівня. Таке обладнання до цього часу можливо було побачити лише у операторів мобільного зв’язку. На базі обладнання буде створено діючий макет мережі оператора мобільного зв’язку, що дозволить студентам опанувати різноманітні практичні аспекти його роботи, керування та обслуговування. Викладачами ІТС вже розпочато створення лекційного та практичного блоку дисциплін, пов’язаного з вивченням принципів побудови мережі оператора мобільного зв’язку, технічного забезпечення мережі, управління її елементами, а також створення та управління дата-центрами і наданням послуг. ІТ обладнання вже інтегроване в навчальний та науковий процес ІТС: використовується для виконання науково-дослідних робіт НДІ телекомунікацій, дипломних проектів бакалаврів та магістрів.
  • Друга аудиторія (аудиторія №512) буде використовуватись як сучасна навчальна аудиторія для доступу студентів до всього різноманіття обладнання в дата-центрі ІТС, а також для практичних і семінарських занять по відповідних дисциплінах.

Таким чином завдяки допомозі lifecell та Ericsson в НТУУ «КПІ» створено сучасну навчальну база для підготовки фахівців в телекомунікаційній галузі».

Зі свого боку, Бурак Ерсой і Войцех Байда висловили сподівання на подальшу співпрацю з університетом, враховуючи активну роботу науковців і студентів в сфері сучасної технології зв’язку.

Дата події