Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок заснована у 2008 році. Її присуджують молодим ученим, які мають вагомі наукові здобутки – отримали принципово нові наукові результати, розробили нові засоби, пристрої, створили нові об'єкти техніки тощо. Лауреати отримують дипломи, нагрудні знаки та грошову частину премії в розмірі 20000 грн. Щороку премією відзначається 20 робіт.

Лауреатами цієї премії за 2014 рік стали молоді викладачі кафедри екобіотехнології та біоенергетики факультету біотехнології – старший викладач, к.т.н. Вероніка Жукова та доцент, к.т.н. Катерина Щурська. Вони отримали нагороду за роботу "Біотехнологія очищення стічних вод з одночасним отриманням водню", у якій запропоновано очищення стічних вод від органічних сполук, сполук азоту з одночасним отриманням водню біоелектрохімічним шляхом. В основу роботи покладено результати кандидатських дисертацій Вероніки та Катерини, які вони підготували і захистили на кафедрі екобіотехнології та біоенергетики під керівництвом проф. Лариси Саблій та зав. кафедри проф. Євгена  Кузьмінського, відповідно.

Вручення Премії лауреатам відбулося 10 лютого 2016 року у Верховній Раді в урочистій обстановці. Дипломи та нагрудні знаки молодим ученим вручали Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич та голова Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний (на фото).

Дата події