9 лютого в НТУУ «КПІ» відбулося чергове засідання Керівного комітету міжнародного проекту ЮНІДО “Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні».

Міжнародний проект «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні» реалізується в Україні з 2013 року за підтримки Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) та фінансується Урядами Швейцарії та Австрії. Бенефіціаром проекту є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Проект спрямований на впровадження у виробництві заходів, що зменшують витрати енергії, матеріальних ресурсів та води, і зменшення, таким чином, негативного впливу на оточуюче середовище. Засновниками Центру ресурсоефективного і чистого виробництва виступили НТУУ «КПІ» та Український союз промисловців і підприємців.

Відкриваючи засідання, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський відзначив значущість проекту, який дозволяє актуалізувати інноваційний потенціал української промисловості через поєднання зусиль вітчизняних науковців, технічних фахівців, міжнародних експертів та донорських організацій.

Учасники засідання наголошували, що європейська інтеграція України передбачає перехід вітчизняних підприємств на стандарти ресурсо- та енергоефективності і більш чистого виробництва. Цього вимагають зобов’язання нашої держави відповідно до Угоди про асоціацію, а також низки інших міжнародних угод. Цього також потребують самі підприємства з огляду на виклики глобальної і внутрішньої конкуренції.

За інформацією директора Центру ресурсоефективного і чистого виробництва Ігоря Шиловича, протягом 2015 року в проекті взяло участь 21 підприємство. Потенціал скорочення технологічно необґрунтованих ресурсовитрат через впровадження запропонованих експертами рішень для них становив 105,25 т/рік сировинних ресурсів, 47 500,66м3/рік води, 1 666,19 МВт. год/рік електроенергії, 26 453,5 МВт. год/рік теплової енергії 6 544,88т/рік – скорочення викидів CO2, що в грошовому еквіваленті дорівнює 1 247 234,8 євро.

Учасники засідання дійшли висновку, що, з огляду на критичну значущість проекту для українських підприємств, його реалізацію необхідно пролонгувати до 2018 року.

Координатор проектів РЕЧВ Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку Петра Швагер висловила сподівання, що, враховуючи високий рівень технічної допомоги та інженерних рішень, що впроваджує Центр ресурсоефективного і чистого виробництва, він має стати ефективним важелем сприяння переведенню українських виробництв на рейки сталого розвитку.

Дата події