Постчорнобильська проблематика: обмін досвідом

16 вересня директор Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ" Юрій Кушнарьов приймав у Центрі поважну японську делегацію, що перебувала в Україні з метою обміну досвідом з українськими експертами з постчорнобильської проблематики. Японську делегацію очолювали Юко Ендо – мер селища Каваучі префектури Фукусіма та Нобору Такамура – професор Інституту дослідження захворювань, що виникли внаслідок атомних бомбардувань, університету Нагасакі. Групу українських фахівців очолював голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Юрій Антіпов. У зустрічі також взяли участь заступник Посла Японії в Україні пані Хіромі Накано і проректор з міжнародних зв'язків НТУУ "КПІ" член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко.

Японська сторона провела презентацію заходів, що їх вживає адміністрація селища Каваучі для відновлення територій, забруднених внаслідок аварії на АЕС "Фукусіма-1", а також представила інформацію про діяльність університету Нагасакі, фахівці якого проводять дослідження радіаційного ураження населення префектури Фукусіма. У ході дискусії сторони обговорили можливі напрями подальшого співробітництва.

Користуючись нагодою, проректор НТУУ "КПІ" Сергій Сидоренко запросив гостей взяти участь у роботі Міжнародного форуму "Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу" ("Chernobyl's Legacy for the Nuclear Safety of the World"), який керівництво КПІ та Чорнобильської атомної станції планує провести у квітні 2016 року із залученням широкого кола вчених, політиків та громадськості.

Інф. УЯЦ НТУУ "КПІ"