6 червня Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» відвідали дружина Прем’єр-Міністра Японії Акіє Абе, дружина Президента України Марина Порошенко і дружина Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Томоко Сумі.

Візит було організовано в рамках першого в історії незалежної України офіційного візиту до нашої держави глави Уряду Японії Сіндзо Абе.

Високих гостей біля входу до Науково-технічної бібліотеки університету, в якій розташовано Українсько-Японський Центр, зустріли ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, директор Центру Юрій Кушнарьов, співробітники Центру та університету.

В одному з читальних залів бібліотеки Акіє Абе, Марина Порошенко і Томоко Сумі зустрілися зі співробітниками Центру та студентами курсів японської мови і традиційних японських мистецтв – темарі (японська народна техніка вишивання на невеличких м’ячиках-кульках із тканини), ікебани (традиційне мистецтво аранжування квітів і рослин) і каліграфії.

«Я рада, що змогла сьогодні побачити ваш Українсько-Японський Центр. Мені дуже приємно, що в КПІ студенти вивчають японську мову. Думаю, що нині навіть у Японії дуже небагато людей можуть похвалитися тим, що вміють створювати темарі. Що ж стосується ікебани і каліграфії, то раніше усі японки володіли цими мистецтвами, але останнім часом навіть у нас багато представників молодших поколінь не мають такого досвіду і вмінь. Тож я пишаюся тим, що в далекій Україні є люди, які цікавляться і займаються цими мистецтвами, – сказала дружина Прем’єр-Міністра Японії Акіє Абе, вітаючи учасників зустрічі. – Цей візит до Києва є для мене першим. Я знаю, що Україна переживає важкий період. Але, незважаючи на все, Київ чудовий. Пані Порошенко розповіла мені, що ситуація в східних регіонах України дуже непроста. Однак під час нашої розмови я сказала, що справжнім другом є той, що в такий період надає допомогу. І я сподіваюся, що переговори між паном Порошенко і моїм чоловіком пройдуть гарно і змістовно. Я бажаю вам усім успіху… Я з задоволенням розповідатиму моїм друзям у Японії про нашу зустріч і за нагоди знов із задоволенням відвідаю вашу країну».

У своєму слові до учасників зустрічі дружина Президента України Марина Порошенко наголосила: «Ми дуже високо цінуємо гарні відносини, що склалися між Японією та Україною. Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ», в якому ми зараз перебуваємо, активно працює в напрямі зміцнення наших зв’язків, надає українцям можливість вивчати японську мову та успішно реалізує програми ознайомлення з японською культурою. Подібні проекти мають вкрай важливу місію – взаємозбагачення культур. Мені також приємно відзначити багаторічну співпрацю наших держав не лише в галузі культурних обмінів, але й у сферах фінансовій та соціальній. Однією з таких програм є проект людської безпеки «Кусаноне». З ним я вже дуже добре знайома, і ми спільно з Посольством Японії в Україні в його рамках тісно співпрацюємо. Тож я хочу ще раз подякувати уряду Японії за підтримку і допомогу, яку вони надають Україні. І від щирого серця бажаю, щоб після цього візиту ще ближчими стали відносини між нашими країнами і між нашими народами».

Від імені слухачів курсів, які проводяться в рамках освітніх програм Центру, високих гостей привітала переможниця Всеукраїнського конкурсу промов японською мовою Варвара Семчук.

Після першого знайомства Акіє Абе, Марина Порошенко і Томоко Сумі оглянули роботи студентів, які навчаються на курсах традиційних японських мистецтв, та поспілкувалися з їх авторами. Не оминули вони також виставки гравюр японського художника Тору Іваса, каліграфії та темарі, що зараз експонуються у виставковому залі Центру, відвідали його бібліотеку, кімнату для чайних церемоній та класи для занять.

Зустріч пройшла у напрочуд теплій і невимушеній обстановці, й насамкінець Акіє Абе сфотографувалася з найменшими її учасниками –учнями молодших груп курсів, відкритих в Українсько-Японському Центрі.

На фото: гості спілкуються з авторами українських темарі.