Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» продовжив розширювати проект ДТЕК «Енергоефективні школи» через співпрацю з ТЕФ НТУУ «КПІ». Заплановані знайомства з науковими школами кафедри теоретичної та промислової теплотехніки (ТПТ) цього факультету, екскурсії в лабораторії та участь ліцеїстів у виконанні наукових дослідів.

Згідно плану співпраці 10 лютого 2015 р. відбулась екскурсія ліцеїстів 9-11 класів Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» до Навчально-наукового центру «Екотехнології та технології енергозбереження (ННЦ «ЕКОТЕЗ»)». Ліцеїсти познайомились з сучасними технологіями опалення будинків і споруд, отримання гарячої води, розробками, що пов’язані з заходами підвищення рівня енергоефективності та екологічної безпеки енерговиробництва на теплоенергетичних об’єктах.

Екскурсію провів директор ННЦ «ЕКОТЕЗ», завідувач кафедри ТПТ, доктор технічних наук, професор Варламов Г.Б. Ліцеїсти під час екскурсії задавали обґрунтовані та осмислені питання, які у них виникли під час екскурсії, на які вони отримали ґрунтовні і пізнавальні відповіді.

Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» та кафедра ТПТ теплоенергетичного факультету запланували цілу низку спільних заходів щодо залучення ліцеїстів до дослідницької та наукової роботи за тематикою кафедри, розробки проектів ліцеїстів для участі у програмах розвитку обдарованої молоді Малої академії наук.

Ліцеїсти щороку виявляють зацікавленість, щодо можливості навчатись на ТЕФ. За останні чотири роки студентами цього факультету стало 29 випускників ліцею – це третій факультет за рейтингом у виборі випускників.

Подібні заходи сприяють професійній орієнтації молоді, знайомству з технологіями, зближенню ліцею з підрозділами університету.

Даний проект «Енергоефективні школи» тісно пов'язаний з програмою НТУУ «КПІ» «Майбутнє України».

Маємо надію, що такий підхід у співпраці підніме зацікавленість ліцеїстів до питань енергоефективності, енергозбереження, екології, покращить рівень науково-дослідницьких робіт, що виконуються ліцеїстами, адже вони будуть виконуватись під науковим керівництвом викладачів кафедри в лабораторіях та наукових центрах університету.

Ю.Киричков

Дата події